Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Stellar právě spálil polovinu mincí – 55 000 000 000 XLM! Odpoví Ripple stejně?

Nadace Stellar Development Foundation (SDF) stojící v čele 10. největší kryptoměny XLM právě spálila 55 miliard mincí Stellaru, tedy více než polovinu celkové nabídky.

55 miliard XLM

Nadace kryptoměny Stellar (XLM) říká, že zjistila, že již nepotřebuje velký poklad, aby pokračovala ve své misi. Rozhodli se proto spálit neuvěřitelných 55 miliard mincí, tedy více než polovinu celkové zásoby XLM. Před zhruba 20% pumpou Stellaru, ke které tento krok vedl, mělo toto množství mincí tržní hodnotu téměř 4 miliardy dolarů. V oznámení tohoto nebývale rozsáhlého pálení mincí nadace uvádí:

„Těsně před tímto oznámením jsme z našeho provozního fondu spálili 5 miliard lumenů. Nyní obsahuje 12 miliard lumenů. Toto snížení v žádném případě není ústupkem od naší mise. Je to potvrzení, že dlužíme ekosystému, síti a sobě samým, abychom byli v naší práci co nejefektivnější. Zajistili jsme příštích deset let růstu Stellaru a i přes naše výrazně zvýšené ambice pro [nadaci] SDF jsme si jisti, že tyto prostředky budou stačit k tomu, abychom my i síť pokračovali.

Současně ukončujeme program Stellar’s World Giveaway Program (pro jednotlivé airdropy) a programy Partner Giveaway, které byly vytvořeny na počátku sítě. Bylo spáleno také 50 miliard z 68 miliard lumenů v těchto programech. Věříme, že počet lumenů, které nyní držíme, je lépe v souladu s naší misí. SDF nespálí žádné další lumeny.”

  • Původně existovalo 105 miliard XLM s 20 miliardami v oběhu. Po tomto pálení mincí se celková nabídka snížila na 50 miliard.

Udělá Ripple totéž se svými XRP?

Pokud si pamatujete na vlnu nespokojenosti kdysi tak silné komunity XRP, nepřekvapí vás, že se objevily spekulace, zda Ripple neodpoví stejně. Hodně lidí se dovolávalo toho, aby Ripple přestal prodávat XRP. Ripple však tehdy pouze opakoval, že jeho prodej nemá na cenu vliv a že za její pád nejsou zodpovědní. Jde o to, že Ripple vlastní asi 55 miliard XRP s 50 miliardami uzamčenými v úschově. Celková nabídka XRP je na 100 miliardách. Ripple zatím mlčí.

Nadace Stellaru nicméně stále vlastní 30 miliard XLM, které má rozděleny do vícero fondů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Překvapení? Samozvaný Satoshi – Craig Wright náhle tvrdí, že nemá prostředky na vyrovnání v multimiliardové kauze

Zdroje:
https://www.stellar.org/
https://dailyhodl.com/
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *