Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Překvapení? Samozvaný Satoshi – Craig Wright náhle tvrdí, že nemá prostředky na vyrovnání v multimiliardové kauze

V soudním sporu s pozůstalými po kolegovi Kleimanovi, se kterým podle svých slov vytvořili Bitcoin, neměly pokusy o smír přátelským vyrovnáním dlouhého trvání. Stalo se tak po náhlém prohlášení, kdy Craig Wright řekl panství svého bývalého obchodního partnera Dave Kleimana, že nemůže financovat vypořádání.

Craig Wright není Satoshi

Připomeňme, že v kauze se jedná o vypořádání dědictví s rodinou zesnulého kolegy Dave Kleimana. Začátkem září na žádost, kterou podal Craig Wright, strany společně začaly jednat o mimosoudním vyrovnání. Nutno dodat, že se tu bavíme o půl milionech bitcoinů v hodnotě přes 4,6 miliardy dolarů.

Kleimanovi pozůstalí přitom již věřili, že se s nimi Wright skutečně mimosoudně vyrovná, jak slíbil a potvrdil to také v rozhovoru, ze kterého jsme citovali na konci srpna. Přičemž již tehdy mu soud uložil povinnost zaplatit dědicům polovinu bitcoinů (zde), které podle svých vlastních slov vytěžili společně s Kleimanem. Připomeňme si, co tehdy Wright řekl:

„Pokud soud vydá příkaz, vyhovím mu. A soud vydal rozkaz. Je to jednoduché. […] Myslíš si, že si stěžuji, protože si ponechám jen 6 miliard dolarů? A já jsem jediný přeživší člen Satoshi? Soudce rozhodl, že jde o partnerství. Jsem kretén Satoshi. A Dave byl ten hezký. Tak se měj hezky.”

Wright nemá z čeho zaplatit

Jenže nyní se zdá, že to samozvaný Satoshi sám značně zkomplikoval. Nabízí se však jiné jednoduché řešení. Craig Wright možná prostě není Satoshi a vše může být pouhým výplodem jeho patologického lhářství a samolibé povahy, která si libuje v mediální pozornosti, jakou nyní díky svému údajnému autorství Bitcoinu pochopitelně získal. Ale nechme ukvapené nelichotivé závěry stranou a počkejme si na další průběh.

Podle nového podání totiž samozvaný Satoshi odmítl mimosoudní vyrovnání, které v září sám navrhl

a bez předchozího varování pozůstalým sdělil, že nemá z čeho zaplatit. Nyní tak Kleimanova rodina musí opět zahájit kroky k soudnímu procesu, který se již značně prodražil, a to nově i o náklady na přizvání svědka, který by mohl leccos vysvětlit. v jejich nejnovějším soudním podání se mj. uvádí:

„30. října, bez jakéhokoli předchozího upozornění, byli žalobci informováni, že Craig již nemůže financovat vypořádání a porušuje nezávaznou dohodu o vypořádání. Za tímto účelem se žalobci začali přesouvat zpět do přípravy na soud (s množstvím ztraceného času). Jednou takovou akcí bylo kontaktovat Jamese Wilsona, finančního ředitele Craigových společností v letech 2012–2013, tj. v době, během níž byl Dave naživu a Craig tvrdí, že prodal Davemu podíly v jeho společnostech výměnou za bitcoinové jmění.”

Svědek žijící v Austrálii se již chystá do USA, aby mohl svědčit u soudu. Podle žalobců je jedním z mála jedinců (mimo Craiga), kteří mají bezprostřední znalosti o skutečnostech ohledně kauzy Kleiman.

Je podle vás Craig Wright doopravdy Satoshi, nebo se dostal do pasti svých vlastních lží? Tuto bezesporu velmi podstatnou kauzu pro Bitcoin a kryptoměny budeme i nadále sledovat a opět se vám ozveme s dalšími detaily, jakmile dojde k posunu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Česká centrální banka chce pokutovat za použití slova mince (coin)?!

Zdroj:

https://www.courtlistener.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *