Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Evropská centrální banka zváží zákaz „vysoce rizikových“ kryptoaktiv

Tak opět pokračuje vlna nenávisti proti plánované digitální měně Libra od Facebooku. Stále zřejmě světem i Evropou zní pomyslné regulační alarmy, spuštěné digitálním platidlem sociální sítě. Centrální banka EU zváží zákaz kryptoaktiv s rizikem.

ECB zváží zákaz rizikových kryptoaktiv

Nedostatkem kritiků určitě netrpí Facebook a jeho projekt, kde sociální síť společně s dalšími korporacemi plánuje, či alespoň plánovala, vlastní digitální měnu Libra. Není to mimochodem stejné slovo jako anglická libra, ta se totiž v originále řekne pound. Po senátním grilování Zuckerberga, šéfa Facebooku, to stále nevypadá, že by změnila názor USA či kritické evropské země, ke kterým se namátkou řadí třeba Francie a Německo.

Čína sice nyní de facto otevřela dveře blockchainovým firmám, není zde ale velká naděje pro Facebook, neboť je společně s Googlem a dalšími zahraničními internetovými službami v zemi zakázán. Naopak nyní, a to ze strany EU a ECB, přichází spekulace o možném zákazu Libry a dalších „vysoce rizikových“ kryptoaktiv.

Daniel Daianu, předseda fiskální rady, říká, že Libra je „velmi nebezpečná.“ Zdůrazňuje, že taková aktiva „jsou součástí logiky těch, kteří se domnívají, že je zapotřebí paralelních trhů [a těší se] na zmizení centrálních bank.“ Zřejmě i proto je na stole dokument, který má být projednán na nadcházejícím setkání s ministry financí EU v pátek.

Zákaz + vlastní digitální měna = už klasika

V novém návrhu, o kterém informovala agentura Reuters, se navrhuje jednotný přístup ke kryptoměnám na území EU, včetně možného zákazu projektů považovaných za příliš vysoké riziko. Co je ale ještě zajímavější? V dokumentu připraveném finským předsednictvím EU pro evropské ministry financí je také návrh na tvorbu digitální měny EU. Na co jsem dříve upozorňoval se tak pomalu začíná naplňovat.

Libra skutečně začíná světové politiky znatelně inspirovat ke kryptoregulacím. Dokonce, kdo ví proč, zvyšuje Libra tlak na tytéž vlády, které ji zřejmě zakážou, aby urychlily své pokusy o tvorbu státních digitálních měn. A tak se již můžeme běžně dočítat podobných slov, jaká stojí ve zmiňovaném návrhu:

„ECB a další centrální banky EU by mohly užitečně prozkoumat příležitosti a výzvy spojené s vydáváním digitálních měn centrální banky, včetně zvážení konkrétních kroků za tímto účelem.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

#SPPN 33 | Blíží se 30. výročí sametové revoluce – buďme vděční za svobodu

Zdroje:
https://www.reuters.com/
http://business-review.eu/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *