Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Lightning Network přináší “LiFi” výnosy: Bitcoinová platební síť má nový pool s likviditou

Lightning Labs – tým, který stojí za přední implementací bitcoinového softwaru Lightning Network (LN) – spouští nový trh s likviditou v síti druhé vrstvy. 

Nový pool s likviditou pro Lightning Network

Společnost Lightning Labs dnes oznámila otevření poolu označeného jako „non-custodial, peer-to-peer trh pro Lightning node operatory k nákupu a prodeji kanálů.” Nový pool je představen jako nástroj, který usnadní okamžité přijímání plateb v síti Lightningu. Navíc otevírá novou možnost ke získání výnosu z držených bitcoinů prodejem přístupu k likviditě.

Likvidita v nejznámějším řešení pro rychlé platby na druhé vrstvě bitcoinové sítě se stává obchodovatelným aktivem. Uživatelům to umožní jakoby “staknout” BTC a získat určité procento výnosů. Firmy a poskytovatelé služeb pak mohou tuto likviditu čerpat, kdykoli to potřebují ke správě platebních toků Lightning Network.

Nemusíte tradovat nebo prodávat BTC

V roce 2020 vstoupily do módy projekty zaměřené na decentralizované finance a oči mnohých se upíraly k možnostem získávání výnosů. Díky LN poolu s likviditou nyní budou mít uživatelé možnost generovat výnosy, aniž by museli opouštět BTC.

Bitcoinová blesková síť nabízí levnější a rychlejší platby než primární bitcoinová síť, protože tyto platby probíhají na „druhé vrstvě“ (software, který je postaven na původním bitcoinovém softwaru). LN nezapisuje každou platbu na blockchain, ale spravuje platby prostřednictvím obousměrných platebních kanálů, kde každá strana drží určité množství finančních prostředků uzamčených v kanálu. V rámci sítě pak nejkratší možnou cestou proběhnou i platby mezi uživateli, kteří mezi sebou nemají otevřený přímý kanál.

LiFi

Nový pool by měl vyřešit jeden velký problém při praktickém využítí 2. vrstvy. „Efektivní alokace kapitálu je jedním z nejvíce pociťovaných bodů bolesti při používání Lightning Networku. Stávající provozovatelé uzlů nemají přístup k cenovým signálům, aby mohli určit, kde v síti by měla být přidělena jejich odchozí likvidita, a noví provozovatelé uzlů nemají žádný způsob, jak signalizovat, že potřebují novou příchozí likviditu,“ uvádí Lightning Labs a dodává:

„Lightning Pool spojuje tyto dvě strany dohromady do jednotného trhu a zároveň jim umožňuje zachovat si [vlastní] úschovu svých fondů.”

Lightning Labs uvádí tuto službu na trh jako vlajkovou loď pro Lightning Finance – „LiFi,“ což je způsob, jak mohou bitcoineři generovat extra výnos při hodlování BTC. Mohou si přitom svůj Bitcoin ponechat u sebe, na rozdíl od výnosů z půjčování prostřednictvím custody společností, jako je BlockFi, nebo směnou za Wrapped Bitcoin a vstupu do protokolů DeFi.

TIP: Zahlcení sítě: Co dělat, když se vám zasekne bitcoinová transakce [Cryptoinvest]

Závěr

„V našem obecném stylu opatrnosti je nyní maximální velikost účtu 10 BTC. Pool je ještě mladý a toto není DeFi; nechceme, aby od prvního dne [uživatelé] vložili milion dolarů,“ dodává tým stojící za nejznámějším řešením 2. vrstvy LN.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *