Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Další čínský FUD: Hongkong stupňuje tlak na kryptoburzy, kterým hrozí konec

FUD z Číny je již otřepanou písničkou. Díky rostoucímu regulačnímu tlaku na kryptoburzy a směnárny v Číně a Hongkongu nám zahraje znova.

FUD z Číny

FUD je zkratka z anglických slov Fear, Uncertainty, Doubt – česky strach, nejistota, pochyby. Jde o šíření nějaké negativní zprávy, která je současně nejasná, nepřesná či nepravdivá a jejím účelem je srazit cenu dolů.

Není to poprvé a asi ani naposledy. Jak jde čas, z Číny k nám opakovaně proudí zprávy o zákazu kryptoměn, které se později ukázaly pravdivé jen z části. Známá je např. epizoda, kdy si čínský prezident Si Ťin-pching pohrál s kryptotrhy svými protichůdnými prohlášeními. Kromě toho se objevovaly zprávy např. o možném zákazu těžby v zemi, které se později nepotvrdily.

Číná, která chce svým digitálním juanem konkurovat dolaru a vytlačit ho z domácího trhu, bude ze stejných důvodů nakloněna spíše proti kryptoměnám. S rozvojem pilotního programu čínské digitální měny centrální banky (CBDC) se nyní šíří obavy, že země zatlačila na Hongkong, který nyní ukončí “líbánky” s kryptoburzami.

Načasování údajného “zákazu kryptoburz”

FUD přichází v době progresu v projektu čínského systému elektronických plateb v digitální měně, který již zpracoval více než čtyři miliony transakcí. Kelvin Koh, partner v asijské investiční společnosti zaměřené na kryptoměny Spartan Group, uvedl, že načasování není náhoda. Říká:

„Načasování čínských OTC [mimoburzovních] a burzovních zásahů není náhoda. Vláda ČLR vysílá silné zprávy o svém postoji k jiným kryptoměnám, než je DCEP [digitální měna pro elektronické platby].“

Leo Weese, spoluzakladatel bitcoinové asociace v Hongkongu, podpořil FUD a uvedl:

„S fámami o více vedoucích pracovnících kryptoburz zatčených v Číně a hongkongským krokem učinit obchodování nelegálním (aka licencovaným), můžeme prohlásit, že bitcoinová líbánková fáze skončila. Pokud si myslíte, že se Bitcoin uchytí, kupte si ho nyní, dokud můžete. “

Jak informovala agentura Reuters, dříve bylo možné provozovat v Hongkongu nelicencovanou kryptoburzu, pakliže jste nenabízeli tokeny spadající do kategorie security (cenné papíry). To již nově nebude platit a každá platforma pro obchodování s kryptoměnami, která zde působí nebo se zaměřuje na investory ve městě, musí požádat o licenci komisi SFC.

TIP: Bitcoin zavřel měsíční svíčku poprvé od roku 2017 nad 13 800 $! Přichází korekce?

Závěr

Ačkoli je zpráva ohledně zpřísnění regulace hongkongských kryptoburz mnohými vykládána jako konec Bitcoinu (resp. jakýchsi “líbánek”), v tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že se místní regulace příliš liší od regulací kdekoli jinde na světě, nebo že by měla být pro místní burzy likvidační. S velkou pravděpodobností se tedy jedná o další čínský FUD.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *