Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Obtížnost těžby Bitcoinu klesla o 16 %; Prezidentské volby v USA; Na údajné problémy Huobi říká, „vše je fajn:” Příběhy týdne

Právě probíhají americké prezidentské volby. Zatímco obtížnost těžby zaznamenala historicky 2. největší upravu, bitcoinová komunita čeká na snížení poplatků a pročištění mempoolu. Burza Huobi údajně zaznamenala podivný nárůst výběrů, ale říká, že vše je v pořádku. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Probíhají prezidentské volby v USA

Spojené státy si právě volí svého vůdce a celý svět sleduje, jak volby dopadnou. Tento týden obsahuje tuto zásadní geopolitickou událost, která tradičně zneklidní trhy. Americké prezidentské volby jsou soubojem mezi demokratickým kandidátem Joem Bidenem a republikánem, současným prezidentem, Donaldem Trumpem. Průzkumy a modely opět věští Trumpovi prohru, jako před 4 lety. Spletou se opět?

Trump uvedl, že velké davy stoupenců na jeho mítincích během kampaně před prezidentskými volbami považuje za skutečný odraz veřejného mínění. To by se podle něj mělo promítnout do výsledků hlasování. Biden pak “sází na pobožnost” a volební den zahájil návštěvou kostela s manželkou a dvěma vnučkami. S ohledem na pandemii Covid-19 je voličům v mnoha státech umožněno hlasovat korespondenčně na dálku.

Jak informoval Cointelegraph, analytici se domnívají, že bez ohledu na to, kdo vyhraje, výsledek bude růstovým faktorem pro bezpečné přístavy, jako je zlato a Bitcoin. Komunita pak hovoří o nejistotě, kterou by mohlo vyvolat zpochybnění výsledku voleb jedním z kandidátů. Nejistota na trzích by mohla ovlivnit např. skupinu instituciálních investorů, kteří v poslední době začínají vyhledávat Bitcoin, ale i ostatní tradiční investory. V zásadě se však komunita a kryptoweby vesměs shodují, že to, kdo z kandidátů vyhraje, Bitcoin nijak zásadně neovlivní. Leckdo je však zvědavý, kdo bude příští 4 roky vysílat hlasité zprávy z pozice hlavy USA. Lze očekávat, že ať už vyhraje Trump či Biden, budeme o některých krocích a výrocích hlavy USA v příštím volebním období opět nejednou informovat.

Obtížnost těžby Bitcoinu klesla o 16 %

Zatímco ethereové poplatky již po opadnutí DeFi hypu citelně klesly ze svých maxim, ty bitcoinové naopak v posledních dnech prudce stouply. To by se nyní mělo alespoň krátkodobě vrátit do normálu. Autoregulační proces, který se opakuje každých 2016 bloků, dnes upravil obtížnost těžby o 16 %. Takové snížení obtížnosti Bitcoin nepamatuje od konce října 2011, kdy došlo k úpravě o 18 %. Zaznamenali jsme tak druhou největší úpravu obtížnosti těžby Bitcoinu vůbec.

Proces je stanoven Satoshim v samotném kódu Bitcoinu za účelem zachování rychlosti těžby a maximálního množství mincí. V závislosti na rychlosti těžby se pravidelně automaticky upraví obtížnost, a to v zájmu zachování průměrné rychlosti tvorby nových bloků na 10 minutách. Byť se současný propad obtížnosti zdá být velký, neděje se nic neobvyklého či nebezpečného. Hashrate Bitcoinu teprve nedávno zaznamenala ATH a výkyvy, které se promítají do rychlosti těžby, jsou obvyklé.

Hashrate Bitcoinu (zdroj: Bitinfocharts)
Obtížnost těžby (zdroj: Glasnode)

TIP: Zahlcení sítě: Co dělat, když se vám zasekne bitcoinová transakce [Cryptoinvest]

Huobi zaznamenala FUD

Tato zpráva tak trochu souvisí s FUDem přicházejícím z Číny a Hongkongu, kde, jak jsme vás dnes informovali, dochází ke zpřísnění regulací kryptoburz. Nejasnost, s jakou čínská burza OKEx komentovala zadržení svého zakladatele, vedlo k různým spekulacím. Nyní Huobi, další čínská burza, která je mimochodem veřejně obchodovanou společností v Hongkongu, krátce po oznámení nových regulací zažívá FUD. Její nativní kryptoměna Huobi Token (HT) je v červených číslech, ovšem nejedná se o nějaký signifikantní propad, který by vybočoval ze zbytku trhu.

WhaleAlert dnes na Twitteru informoval o několika vkladech USDT na Huobi, v celkové hodnotě min. 400 mil. USDT. Velká část pocházela krypto burzy Bitfinex. Mezi uživetli na Twitteru se poté z nějakého důvodu začaly šířit fámy, že čínské úřady zadržely po zakladateli OKEx také některé vedoucí pracovníky burzy Huobi. Burza to však vehementně odmítá.

„Všimli jsme si, že nedávné události vyvolaly dotazy a spekulace od některých uživatelů,“ uvedla dnes burza. A dodává: „Huobi znovu opakuje: V současné době fungujeme normálně, uživatelská aktiva jsou v bezpečí a obchodování, vklady i výběry fungují podle očekávání.“

…Nejnovější příspěvek WhaleAlert na Twitteru pak říká, že z Binance bylo vybráno 9 999 997 USDT ($10,017,697 USD). Že by další příležitost pro čínský FUD?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *