Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Temná stránka věci – pohled z druhé strany mince [Bitcoin BFI]

Bitcoin se v tuto chvíli obchoduje za cca 14 100 $ a vytváří tak nová maxima s nejvyšší cenou od začátku roku 2018. Podlehnout FOMO efektu by mohlo být snadné, ale v tomto článku vám představíme pohled z druhé strany mince. Nebude chybět video z youtube kanálu Bitcoin – Investícia do budúcnosti BFI.

Pohled na odvrácenou stranu

Je lepší počítat s horšími scénáři a být pozitivně překvapený, než se dívat pouze na to pozitivní a být nemile zaskočený. V kryptosvětě se toho za poslední rok hodně událo a my jsme moc rádi, že můžeme být společně při tom. Naší prací je přinášet vám kvalitní a zajímavé informace, přičemž se nevyhneme optimismu, když vidíme, jak moc se Bitcoin stává legitimním a kolik investorů vč. velkých společností a bank se již zapojilo.

Tento optimismus je podložený mnoha drobnými i velkými zprávami a novinkami. Věříme v růst hodlerské komunity, která je nesmírně důležitá pro úspěšnou masovou akceptaci. Právě jsme oslavili 12. narozeniny Bitcoinu a s rostoucí cenou se nyní situace jeví lepší než kdy dřív. Opačný příběh je to sice u altcoinů, ale většina z nás věří, že altcoinová sezóna příjde a opět uvidíme mnoho kvalitních projektů vytvářet signifikantní zisky. Nicméně, právě v době, kdy se většina věcí jeví velmi pozitivně, je třeba zůstávat nohama na zemi a nepřehlížet případné varovné signály.

TIP: Obtížnost těžby Bitcoinu klesla o 16 %; Prezidentské volby v USA; Na údajné problémy Huobi říká, „vše je fajn:” Příběhy týdne

Kryptoměny a svoboda

Když se řekne Bitcoin

, jako hodler si představím aktivum s omezeným množstvím, které si můžu svobodně koupit a držet bez třetí strany. Častý pohled říká, že je to zajištění proti inflaci a také proti případnému zhoršení politické situace. Kdyby se něco stalo s měnou, je skvělé, že zde máme Bitcoin, jako perfektní možnost, kam se v takovém případě lidé mohou uchýlit. Kdo by řešil dnešní tolik omílanou volatilitu BTC, pokud by například banky zavřely krám a odmítly by lidem vyplatit jejich zůstatky?

Nicméně je tu jeden problém. Pohled z druhé strany říká, co když regulátoři, kteří již začali tvrdě vymáhat AML a KYC pravidla, zavedou tak přísná omezení a regulace, že to většinu lidí od kryptoměn odradí? Můžete namítnout, že nepotřebujeme centralizované burzy, kde se tato pravidla nejčastěji uplatňují, ale kdo bude nakupovat Bitcoin, pokud by byl dostupný jen někde na dark webu? Nebo pokud by jeho nákup či prodej uživatelům způsobil takový byrokratický náklad a daňové popotahování, nutnost dokládat spoustu věcí.., že by nováčci z kryptoměn raději utíkali.

Další věcí je příchod CBDC, o kterých je slyšet stále častěji. Komunistický režim v Číně již začíná ukazovat, že se bude snažit znemožnit kryptoměnám a stablecoinům, aby konkurovaly státní digitální měně. Ačkoli se Evropa a Amerika prezentují jako demokratické a svobodné části světa, můžeme si být skutečně jistí, že neudělají totéž?

Video

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *