Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Centrální banka Austrálie uzavírá partnerství s Ethereum ConsenSys; XRP upgrade bude “gamechanger”; Atari token padá: Zprávy z coinů

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z coinů. Tentokrát se novinky týkají kryptoměny Ethereum (ETH), XRP (XRP) a Atari token (ATRI).

Australská centrální banka + ehereová lending platforma

Australská centrální banka uzavírá partnerství s vývojovým studiem Ethereum ConsenSys. Spolupráce je dalším příkladem centrální banky, která se zajímá o CBDC, tentokrát však hledá inspiraci za pomoci ethereové lending platformy.

Reserve Bank of Australia (RBA) uvedla, že plánuje otestovat algoritmus proof-of-concept (POC), který vytvoří tokenizovanou verzi fiatové měny a splatí půjčku pomocí platformy založené na ethereu. Centrální banka říká, že byť jde především o průzkum CBDC, jsou rádi, že spolupracují s průmyslovými partnery, jako je ethereová platforma Ethereum ConsenSys.

„POC bude použit k prozkoumání důsledků „atomového“ vypořádání dodávek a plateb na platformě DLT (technologie distribuované účetní knihy) a dalších potenciálních programovatelných a automatizačních funkcí tokenizovaného CBDC a finančních aktiv.“

Ripple: nový upgrade XRP bude gamechanger

Technologický ředitel společnosti Ripple David Schwartz říká, že nová aktualizace XRP Ledger (XRPL) změní hru. Každý server v XRPL má „jedinečný seznam uzlů“ (UNL), který obsahuje jeho seznam validátorů. Nadcházející upgrade ma za úkol zohledňovat i ty validátory, kteří mohou být offline nebo selhávají kvůli údržbě hardwaru, problémům s internetem, útokům či vnějším okolnostem, jako jsou přírodní katastrofy.

Schwartz uvedl, že návrh pomáhá zvýšit decentralizaci sítě XRP. Říká: „Při výběru validátorů není výkon jediným kritériem. Musí do toho spadat jurisdikce, institucionální závazek, redundance sítě, závazek k síti a mnoho dalších faktorů. Největší výhodou návrhu negativního UNL je, že bude mnohem snazší říci „ano“ různorodějším validátorům, i když běží na jediném rezidenčním spojení s malým strojem v něčím obývacím pokoji.“

Na stránkách XRPL se dále uvádí: „Negativní UNL je seznam důvěryhodných validátorů, o nichž se předpokládá, že jsou offline nebo nefungují správně, jak je deklarováno na základě konsensu zbývajících validátorů.

Validátoři v Negativní UNL jsou ignorováni pro určení, zda nová verze hlavní knihy dosáhla konsensu.“

Atari token zklamal investory

Investoři, kteří investovali v předprodeji a ICO do kryptoměny společnosti ATARI s vidinou rychlého zhodnocení, jsou zklamaní. Atari Token (ATRI) je nově spuštěnou digitální měnou od legendárních vývojářů videoher Atari Interactive. Společnost se rozhodla uspořádat ICO na platformě Bitcoin.com a ano, nebyl to nejšťastnější výběr. Jak víte, jsou to ty stránky, kde se před časem prodával Bitcoin Cash (BCH) pod názvem Bitcoin.

Začátek obchodování Atari Tokenu byl údajně provázen několika problémy spojenými se zpracováním objednávek, nepřipsáním prostředků na účet a zpožděním výběrů. Kromě toho se investoři dočkali masivního propadu ceny, který přesáhl 70 % a cena na čas klesla dokonce pod předprodejovou cenu. ATRI, které se v ICO prodávalo za 0,25 USD, se aktuálně obchoduje za cca 0,08 $, což je stejná cena, jako v prvních dvou kolech předprodeje a poloviční oproti třetímu kolu.

TIP: Atari – legendární výrobce videoher – uzavřel partnerství s nadací Litecoin (LTC)

Koncept tokenu byl poprvé představen legendární společností Atari v první polovině tohoto roku. Má přinést decentralizaci a univerzálnost pro videohry a interaktivní zábavní průmysl. Jinými slovy, bude se jím platit ve hrách, jako je např. Karma The Game of Destiny a plánovány jsou sběratelské NFT.

…Mezitím Bitcoin testuje 15 tisíc dolarů za jednotku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *