Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin na 15k $ a FOMO může začít: Déjà vu Bloombergu – poslední období před parabolickým růstem?

Pozor na FOMO, pozor na FOMO a ještě jednou, pozor na FOMO. Protože pokud nenastane korekce, tak FOMO přichází právě teď! Startujeme po hlavě s rozběhem do býčí pasti, nebo jsme v období před parabolických bull runem? To by si nyní přál vědět každý, ale možná je lepší držet se strategie a nenechat se strhnout do šílenství.

FOMO může začít

Dnes večer se jen krátce podíváme na kryptomarket. Situace je jasná a všichni to vidíme, prakticky není co dodávat. Víte už přece, že lacinných výkřiků se od nás nedočkáte. Pokud jste četli pondělní článek z trhu, ten s měsíčními grafy, víte, že nyní prorážíme vrchní hranu hlavního uptrendového kanálu na měsíčním grafu BTC / USD. Jsme aktuálně dokonce nad 15 000 dolary, takže další cenové maximum od začátku downtrendu 2018.

Jak víte, Bitcoin umí obchoníky vypéct a nebylo by to poprvé, co by vytvořil nějaký ten fakeout a následně sklouzl zase zpět. Měsíc teprve začíná a bude důležité, kde se svíčka uzavře.

Bylo by snadné nyní napsat, že jsme již prakticky na ATH a četlo by se to pěkně. Nicméně, neříkejme hop, dokud tam skutečně nebudeme. Věřím, že všichni hodleři nakupovali, když byla cena dole a nyní buď pokračujete v pravidelném přikupování a průměrování ceny, nebo si užíváte pohled na rostoucí BTC. Dost nám to zatím kazí altcoiny, dominance roste a pro altcoinery to nemusí být příjemný pohled.

Kryptomarket posledních 24 hodin (zdroj: Coin360)
Kryptomarket od začátku září (zdroj: Coin360)

Čeká nás parabola?

Z dlouhodobého hlediska platí, že pokud se zopakuje podobně silný bull market, jako v předchozím cyklu (2017), hodleři logicky budou u toho, protože drží celou dobu. Z tohoto pohledu není tak důležité, zda to bude za rok, za dva, nebo i později. Třeba takový Bloomberg věští parabolický bull run

již na příští rok. Snad tedy mají svou křišťálovou kouli dobře vybroušenou a nezapomněli si ji pořádně vyleštit.

Uvádí:

“Bitcoin může projít parabolickým rokem 2021, jako tomu bylo v letech 2013 a 2017, pokud se předchozí vzorce znovu odehrají. Nová maxima jsou další potenciální iterací pro prvorozené krypto a mohou být jen otázkou času, pokud něco, co nepředpokládáme, nezasáhne trend širšího přijetí a poptávky vs. omezené nabídky. Příznivá makroekonomická situace, podobná těm, které podporují zlato, podporuje digitální uchovávání hodnoty, zejména ve srovnání s přeplněným širším kryptotrhem…

Podle našeho názoru může být Bitcoin v počátcích ukončení omezujícího vztahu [korelace] s akciovým indexem Nasdaq 100…“

Závěr

Analytici z Bloombergu dále hovoří o roce 2020 jako o deja-vu roku 2015. Rok 2021 pak bude rokem, kdy se zvýší celková nabídka jednotek jen o dvě procenta, přičemž  jak uvádí: Do roku 2024 bude k současným 18,5 milionům přidáno pouze 900 nových mincí denně.”

Pokud jsou optimistické predikce správné a skutečně se blíží masivní bull market, blíží se nejen růst ceny, ale také masivní FOMO. To je něco, u čeho rozhodně chcete být ze začátku, ale určitě nechcete zůstat poslední. Zejména pokud jste tu nyní noví, stále nemáte ani satoshi a ještě jste neobjevili metodu průměrování ceny.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *