Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum pumpuje s blížícím se spuštěním 2.0 genesis 1. prosince 2020

Ethereová komunita se konečně dočká, protože Ethereum 2.0 je naplánováno na 1. prosince 2020. Po soustavném růstu dominance BTC se dnes Ethereum odrazilo nahoru a s ním i zbytek altcoinů.

Ethereum 2.0 se blíží

Ethereum 2.0 je první fáze decentralizovaného blockchainu, který přesune mechanismus ethereové síťě z konsensu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). V novém příspěvku na svém blogu nadace ETH oznámila to, na co celá ethereová komunita již dlouho čeká. Datum spuštění fáze 0 Ethereum 2 bylo stanoveno a řečí vývojářů je: MIN_GENESIS_TIME 1606824000.” Přeloženo do jazyka běžných smrtelníků dorazí 1. prosince 2020.

1. prosince 2020

Vývojáři se chystají v úterý 1. prosince 2020 zahájit Ethereum 2.0 a v tento den bychom měli být svědky zrodu genesis bloku ETH2. K tomu však dojde za určitých podmínek. Uvádí:

„Chcete-li spustit genezi v tuto dobu, musí existovat alespoň 16384 vkladů validátorů [každý v min. výši] 32-ETH 7 dní před 1. prosincem. Pokud ne, bude geneze spuštěna 7 dní [kdykoli] po dosažení této hranice.”

Staking Etherea (ETH2)

Spuštění ETH2 bude podmíněno dostatečnou účastí validátorů, kteří vloží alespoň 32 ETH(1) do vkladového smart kontraktu (adresa: 0x00000000219ab540356cBB839Cbe05303d7705Fa). Tým upozorňuje: Před odesláním jakýchkoli prostředků kamkoli zkontrolujte, dvakrát zkontrolujte a znovu zkontrolujte adresu smlouvy o vkladu🚀.

Důležité je vědět, že jakmile sem validátoři pošlou své ETH

, nelze tato aktiva vybrat. Jinými slovy vaše ethery přesunete na novou síť ETH2, což je nevratný proces, přičemž podle plánů vývojářů by se sem postupně měla přesunout celá síť, což může trvat několik let. Tomu odpovídá vysoká odměna, která by ze začátku mohla činit až 18,1 % ročně, přičemž v průběhu času se bude postupně snižovat až na 1,56 %.

Pokud nevlastníte 32 ETH a nemáte počítač, který by zůstal spuštěný 24 hodin denně, node provozovat nemůžete. Existují však pooly, jako je např. Rocketpool, kde se budete moct zprostředkovaně Etherea 2.0 zůčastnit s vkladem již od 0,01 ETH. Mějte však na paměti, že jde o prvotní fázi a můžou se objevit nějaké problémy, chyby, atd.

TIP: Bitcoin na 15k $ a FOMO může začít: Déjà vu Bloombergu – poslední období před parabolickým růstem?

Závěr

Spuštění fáze 0 Etherea 2 bylo naplánováno na 1. prosince. Cena druhé největší kryptoměny dnes zaznamenala asi 10procentní růst, který se přenesl také na velkou část dalších altcoinů. Ty přitom v posledních měsících růst BTC povětšinou nenásledovaly, resp. v mnoha případech dokonce zaznamenaly pokles ceny. Před jakýmkoli vkladem proveďte vlastní průzkum a zvažte případná rizika.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *