Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

OKEx: 2,3 miliardy USD v Bitcoinu jsou “zmrazeny” po zatčení zakladatele burzy

Po vyšetřování vlastníků BitMEXu a nadávném hacku KuCoinu, který burza přežila, zde máme další velký problém na kryptoburze. Zákaznící OKEx se nyní nemohou dostat ke svým vkladům.

Zatčení zakladatele OKEx

Probíhající vyšetřování “veřejné bezpečnostní kanceláře“ dalo do limbu bitcoiny (BTC) v hodnotě 2,3 miliardy USD na maltské kryptoburze OKEx. Zákazníci nemají přístup ke svým kryptoměnám, protože výběry byly zmrazeny, a mají jen kusé info o tom, co se vlastně stalo. Jak uvádějí čínská média, v poledne 16. října burza OKEx vydala “Oznámení o pozastavení výběrů,” přičemž zakladatele OKEx, Xu Mingxinga, policie odvezla nejméně před týdnem. Důvod zatčení nebyl dosud zveřejněn.

Společnost OKEx vydala k této věci tiskovou zprávu, kde uvádí:

Jeden z našich držitelů soukromého klíče v současné době spolupracuje s úřadem veřejné bezpečnosti při vyšetřování…”

Málo informací

Samotné vyjádření burzy se zdá být mlživé a poměrně nejasné. Přesto však burza v podstatě potvrzuje domněnku, že právě zakladatel, kterého z nějakého důvodu zadržuje policie, vlastní privátní klíče k BTC zákazníků v hodnotě 2,3 miliard dolarů. Ve svém vajádření dále uvádí:

„Byli jsme mimo kontakt s dotyčným držitelem soukromého klíče. Související autorizaci tedy nebylo možné dokončit. Na základě 8.1 Změna služby a přerušení podmínek služby může společnost OKEx službu změnit a / nebo může službu kdykoli přerušit, pozastavit nebo ukončit s předchozím oznámením nebo bez něj. Abychom jednali v nejlepším zájmu zákazníků a poskytovali výjimečné dlouholeté zákaznické služby, rozhodli jsme se pozastavit výběry digitálních aktiv / kryptoměn od [16. října 2020 v 11:00 (hongkongského času)].”

Údaj o množství Bitcoinu na peněženkách burzy poskylta On-chain analytická platforma Glassnode. Ta uvedla: Podle našich údajů je v peněženkách OKEx v současné době drženo kolem 200 000 BTC (1,1% cirkulující nabídky Bitcoinu). To je přibližně 2,3 miliardy v USD hodnotě BTC uložených v trezorech burzy.“

Závěr

Zákazníci burzy OKEx očekávají, zda se vráti policí zadržovaný zakladatel, aby jim odemkl BTC na platformě. Situace poukazuje na velmi nešťastný způsob zabezpečení prostředků zákazníků burzy. Ta se již omluvila a slibuje, že prostředky jsou nedotčeny a „v bezpečí” a po návratu Xu Mingxinga obnoví výběry.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *