Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Grayscale: Rekordní institucionální poptávka ve třetím čtvrtletí 2020

Institucionální zájem o investice do Bitcoinu a altcoinů prostřednictvím fondu společnosti Grayscale je na rekordních úrovních. Investoři zde ve třetím čtvrtletí investovali rekordních 1,05 miliardy dolarů.

Grayscale oznamuje rekordní čtvrtletí

Společnost Grayscale od roku 2019 provozuje historicky první veřejně obchodovatelný indexový fond digitálních měn. Kromě něj nabízí také samostatné fondy pro Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny, ale i jiná aktiva. V průběhu posledních několika měsíců jsme často slýchali o soustavném navyšování krypto “zásob” této společnosti. Není tedy velkým překvapením, že souhrnné výsledky za 3. čtvrtletí ukazují rekordní zájem institucionálních investorů o kryptoměnové produkty Grayscale.

Jak ukazuje čtvrtletní zpráva, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) je nejrychleji rostoucím investičním produktem společnosti. Bitcoinový fond vzrostl od začátku roku z 1,9 miliardy na 4,8 miliardy USD, pokud jde o spravovaná aktiva. 720 milionů $ zde přiteklo od investorů za poslední čtvrtletí. Kromě Bitcoinu, který tvoří drtivou většinu aktiv Grayscale, postupně stoupá zájem také o altcoiny. Na grafu níže vidíte kumulativní čtvrtletní přítoky investic do bitcoinových a altc oinových investičních produktů společnosti.

Grayscale kryptofondy – mezičtvrtletní přítoky kapitálu (zdroj: Grayscale)

Finanční instituce mají chuť na krypto

Zatímco celkový přírůstek investic do kryptofondů společnosti za 3 čtvrtletí dosáhl rekordních 1,05 miliardy dolarů, celková aktiva společnosti vzrostla za stejné období z 2,0 miliard na 5,9 miliard⁠, což představuje nárůst o 195%. Rekordní zájem o Bitcoin, ale i o některé altcoiny, byl hnán instituciální poptávkou. Společnost uvedla, že více než 80 % investic pocházelo od finančních institucí, jako jsou hedgeové fondy a další. Zpráva ukazuje, jak tento zájem roste v čase. Meziroční příliv kapitálu do všech produktů přesáhl 2,4 miliardy USD, což je více než dvojnásobek všech investic v letech 2013 – 2019. Nejde tedy jen o rekordní čtvrtletí, ale zřejmě platí, že celá dosavadní část roku 2020 je zcela rekordní.

TIP: Burzovně obchodované společnosti již investovaly 6,92 miliard dolarů do Bitcoinu

Závěr

Tato čtvrtletní zpráva společnosti Grayscale je jen další z řady signálů, že velcí hráči a finanční istituce zvyšují svůj zájem o Bitcoin, ale také altcoiny. To by molo předznamenávat, co příjde v budoucnosti. Mohlo by jít o instituciální tsunami, jak věří Tyler Winklevoss? Uvidíme.

S příchodem kapitálu ze starších trhů se pak stále častěji hovoří o provázanosti kryptomarketu, tu s dolarem, tu se zlatem či akciovými indexy. V dlouhodobém měřítku však dosud Bitcoin prakticky všechna tato aktiva překonával. I to lze považovat za jeden z hlavních důvodů, proč nyní vidíme nárůst zájmu. Jak před několika měsící řekl legendární investor Paul Tudor Jones: „Nejlepší strategií maximalizace zisku je vlastnit nejrychlejšího koně.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *