Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zilliqa spustila mainnet staking; VeChain DeX Vexchange; Přes 60 % ETH se nepohlo déle než rok: Zprávy z coinů

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z coinů. Tentokrát se novinky týkají kryptoměny Zilliqa (ZIL), VeChain (VET) a Ethereum (ETH).

UPDATE: Peněženka Moonlet zaznamenala problém s přihlašováním, který již vývojáři opravili. Pro opravu stačí jít na stránky Moonlet.io, zde kliknout na odkaz ke stažení z Google play a zde si peněženku aktualizujte na nejnovější verzi.

Zilliqa mainnet (“Non-Custodial”) staking

Byl oznámen milník pro kryptoměnu Zilliqa. Jedna miliarda ZIL byla staknuta během několika prvních hodin poté, co Zilliqa spustila DeFi. Hodleři kryptoměny Zilliqa nyní nemusí stakovat prostřednictvím třetích stran. Místo toho mohou posílat své ZIL přímo do inteligentní smlouvy a přijímat za to odměny. „Seed node staking” smart kontrakt Zilliqy prošel přísným testováním a byl auditován týmem z PwC. Zatímco staking portál v síti Zilliqa – Zillion – je stále v testnetu, uživatelé již mohou stakovat prostřednictvím poskytovatelů peněženek, jako je Moonlet. Další peněženky, jako je Frontier a Atomic, budou k dispozici již brzy. Zilliqa odhaduje roční zhodnocení kolem 6 %, pokud bude staknuto 80 % cirkulující nabídky, tedy aktuálně 10,5 miliard ZIL, nebo 12 %, pokud by bylo staknuto např. jen 40 % cirkulující nabídky.

Uživatelé, kteří se rozhodnou pro staking Zilliqy, také získávají nový “fungible governance” token gZIL, který bude vydáván pouze první rok stakingu: „Náš nový “fungible governance” token gZIL můžete získat spolu s odměnami. Za každých 1 000 $ ZIL získaných jako staking odměnu bude vydán 1 gZIL. S gZIL se mohou dlouhodobí držitelé tokenů stát osobami s rozhodovací pravomocí v ekosystému Zilliqa. Jako časově omezený token bude vydáván pouze po dobu přibližně jednoho roku, počínaje dnešním dnem, přičemž při ražbě bude stanoven limit 722 700. Ještě další důvod, proč začít hromadit odměny hned teď!”

VeChain má vlastní DeX Vexchange

Kryptoměna VeChain (VET) nyní svoji vůbec první decentralizovanou burzu. Nadace VeChain uvítala nový DEX, který se jmenuje Vexchange. Jeho cílem je stát se Uniswapem sítě VeChain. Denní objem obchodování se zatím počítá v řádech desetitisíců dolarů, to by však postupně mělo růst. Uživatelé VeChainu mají poprvé možnost směňovat tokeny postavené na VeChainu rovnou ze svých peněženek na decentralizované burze, což je chápáno jako velký krok kupředu pro tento altcoin, aktuálně na 30. pozici dle tržní kapitalizace. S novou DeX je VeChain na cestě ke vstupu do říše DeFi, vedle současných leaderů, jako jsou Ethereum a Tron.

Vexchange.io je nyní příjemcem z Grantového programu VeChain na vývoj platformy. Jeho vývojáři dostali 20 000 USDT.

Přes 60 % ETH se nepohlo minimálně rok

Zatímco se hodleři Etherea připravují na staking, který přinese spuštění Eth 2.0, většina mincí zůstává nedotčena. Král altcoinů má nyní skutečně silnou HODL komunitu, protože 60,4 % všech etherů zůstává minimálně rok nehnutě na peněženkách. Graf “Hold Wave“ poskytnutý analytickou společností Glassnode zobrazuje makro pohled na to, jak dlouho je daná mince držena před přesunem. Teplejší barvy signalizují nedávný přesun, zatímco ty chladnější zobrazují dlouho nedotčené mince ETH.

Ethereum HODL Waves (zdroj: Glassnode)

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *