Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bank of Russia limituje retailové nákupy kryptoměn; Odškodnění Mt. Gox se opět odkládá; Ban kryptoderivánů v UK ignoruje 97 % respondentů: Příběhy týdne

Ruská centrální banka hodlá omezit místní obyvatele a zakázat jim investovat více, než kolik jim sama dovolí. Britský zákaz kryptoderivátů údajně ignoruje názor 97 % respondentů, kteří jsou proti. Příběhy týdne jsou tentokrát ve znaku velkých zákazů, ale nedá se nic dělat. I takto bohužel vypadají zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Bank of Russia limituje retailové nákupy kryptoměn

600 000 ruských rublů, a dost! Tak vypadá kryptoregulace v praxi. Tedy alespoň v podání ruské centrální banky, která chce dovolit Rusům nakupovat krypto jen do výše zhruba 7 800 $ ročně. Tento další ze série návrhů a opatření, jak omezit kryptoměny, přichází formou vysvětlující poznámky. Může být zajímavé sledovat, zda lidé v Rusku budou poznámky CB respektovat. Poznámka Bank of Russia k nově přijatému zákonu o kryptoměnách se vztahuje na kryptoměny i  na “jiná digitálních práva.“

Dosud přitom komunita měla za to, že nový zákon “pouze” zakazuje kryptoplatby, zatímco HODL zůstává plně legální. Problém s limitem mohou přitom mít nejen hodleři, ale také těžaři, kteří by v krajním případě zřejmě museli své stroje vypnout, zbavit se jich, nebo se odstěhovat z Ruska.

Centrální banka přijímá veřejné návrhy a zpětnou vazbu o zveřejněných omezeních od 13. října do 27. října 2020, uvádí se v prohlášení. Vzhledem k devalvaci měny by ruští investoři mohli zvážit investovat co nejdřív. Když Ruská banka poprvé v roce 2019 navrhla limit na nákup kryptoměn ve výši 600 000 rublů, měla tato částka hodnotu přibližně 9 100 USD.

Odškodnění Mt. Gox se opět odkládá

Informovali jsme vás, že by se dnes (15. října 2020) mohly oběti největšího hacku v dějinách kryptomarketu dočkat zveřejnění plánu na navrácení části svých bitcoinů. Bývalí zákazníci japonské burzy Mt. Gox, která v roce 2010 oználila, že asi 850 000 bitcoinů patřících zákazníkům bylo z platformy ukradeno, si na odškodnění bohužel opět počkají.

Likvidátor opět podal návrh na odložení a soud mu ho opět schválil. Zdá se to neuvěřitelné, ale ani po 10 letech stále nebylo možné vrátit zákazníkům 150 000 BTC

, které údajně burze zůstaly. “Rehabilitační plán” byl odložen na 15. prosince 2020.

Nedobrovolný HODL na cizím účtu tak pokračuje a 150 tisíc bitcoinů stále visí ve vzduchu a hrozí dopadnout na kryptomarket a způsobit pokles. Taková časovaná nálož by skutečně mohla krátkodobě velmi silně zamávat trhem, proto by snad bylo vhodné, aby likvidátor odškodnění rozdělil na více splátek a tím tento potenciální dopad zmírnil. Tedy za předpokladu, že to nebude Nobuaki Kobayashi u Tokijského okresního soudu odkládat již navždy.

Britský zákaz krypto derivátů ignoruje 97 %

Regulace schválená britským fin. regulátorem “Financial Conduct Authority” zakazuje všechny domácí či zahraniční krypto deriváty všem maloobchodním spotřebitelům ve Velké Británii. Úřad podle svého vlastního prohlášení ignoruje drtivou většinu respondentů, kteří se postavili proti zákazu. 97 % je proti, regulátor to ignoruje a zakazuje deriváty.

527 respondentů zahrnovalo burzy a společnosti zapojené do kryptoaktiv a derivátů, obchodní orgány, příslušné vnitrostátní orgány, právní zástupce i jednotlivce. Téměř do jednoho se postavili proti pasování Britů na nesvéprávné finančně negramotné a vlastní rozum postrádající budoucí oběti vlastních neinformovaných rozhodnutí, které postrádají “legitimní investiční potřebu” pro investici do těchto produktů.

Za pozornost také stojí fakt, že zatímco regulátor hovoří v podstatě o záchraně investorů před ztrátou, ve skutečnosti bylo 60 % výsledků obchodování s krypto-ETN mezi červnem 2015 a dubnem 2019 ziskových. Regulátor však řekl, že to neplatí, protože v roce 2017 kryptomarket rostl a proto vzal data od dubna 2018 do prosince 2019, kdy Bitcoin padal. Že by malá ukázka britského humoru na způsob pořadu “Jistě pane ministře?”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *