Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bithumb pracuje na DeFi platformě jako parachain na Polkadotu

Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb oznámila spuštění blockchainové platformy zaměřené na decentralizované finance, která bude založená jako parachain na technologii Polkadot.

Bithumb spouští Polkadot DeFi parachain

DeFi platforma od Bithumbu ponese název Clover. Burza slibuje, že nepůjde o další “centralizované DeFi.” Účelem Clover je propojovat decentralizované finance s centralizovanou burzou. Platforma je postavena na Substrate, Polkadotově vlastním blockchainovém rámci.

Byť to Polkadot umožňuje, platforma nebude fungovat jako nezávislý blockchain, ale jako parachain. O tom, co se pod tímto termínem ukrývá, si můžete více přečíst v samostatném článku o kryptoměně Polkadot. Clover bude mít svůj nativní token s názvem CLV.

CeDeFi

Jak víte, DeFi je zkratka pro decentralizované finance. DeFi parachain od Bithumbu je součástí trendu, kdy centralizované burzy

zavádějí vlastní blockchainy pro DeFi. Pro tyto snahy generální ředitel Binance Changpeng Zhao zavedl termín „CeDeFi.“

Clover

Chris Li, bývalý šéf marketingu společnosti Bithumb Global, který nyní vede parachain Clover, k tomu uvádí, že jejich vize je jiná. Uvedl:Bithumb bude hlavním podporovatelem Cloveru a plánujeme použít Bithumb jako depozitní řešení pro transakce napříč řetězci, než budou k dispozici decentralizovaná řešení od Polkadotu.”

Bithumb však údajně „nebude mít takový vliv jako Binance [na svých řetězcích],“ protože si společnost přeje přilákat externí partnery, včetně dalších burz. Proto se platforma nejmenuje “Bithumb chain.” Fungovat zde mají některé interní DApps, včetně decentralizované burzy, několika typů peněženek a lending protokolů.

TIP: Komunita YFI nyní posílá “milostné dopisy” vývojáři, který dostával výhrůžky smrtí a “zmizel” z Twitteru

Závěr

Li uvedl, že společnost věří, že další fází pro DeFi je „převod aktiv a hodnoty napříč různými platformami.“ Proto se burza rozhodla přispět k rozvoji celkových ekosystémů DeFi a Polkadotu tím, že na něm spustí parachain. Na oplátku si slibuje posílení vlastního ekosystému a „získání nových typů uživatelů.” Spuštění se očekává v 1. čtvrtletí 2021.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *