Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

“Black Friday” na kryptomarketu je u konce? O víkendu vznikl Enormní GAP na CME Bitcoin futures

Bitcoin a kryptomarket je po cca 15procentní korekci na “Black Friday” zpět nad 19 tisíci USD / BTC, resp. nad 550 miliardami dolarů v celkové tržní kapitalizaci kryptoměn dle CMC. Je tu však jeden problém – enormní CME GAP.

“Black Friday” je u konce?

Přesně na den Díkuvzdání a v době, kdy řada obchodů pořádala akci “Black Friday,” proběhl výprodej také na kryptomarketu. Korekce bezmála 100% růstu od září dosáhla sotva 15 %. To je však velmi málo v porovnání s průměrnou korekcí v roce 2017, která dosahovala 30 až 40 procent.

Během víkendu se cena Bitcoinu zotavila a překonala 18 500 dolarů. Barry Silbert, generální ředitel giganta mezi správci aktiv Grayscale, věří, že korekce skončila. Hodleři čekající na lepší nákupky by se tak dle jeho názoru nemuseli dočkat. Uvedl:

„Hádám, že Black Friday [výprodej] Bitcoinu je oficiálně u konce. Doufám, že jste se zásobili.”

Bitcoin CME GAP

V době přípravy článku je Bitcoin na hodnotách cca 19 200 dolarů. Je tedy takřka zpět na ceně před pádem na Black Friday. Dnes je poslední den v měsíci a pokud BTC udrží současné cenové úrovně, uzavře tento měsíc na historicky nejvyšší ceně. Co se týče uzávěrek měsíčních svíček, nikdy cena hlavní kryptoměny nezažila vyšší hodnoty. Obchodníci však mají jeden pádný důvod si myslet, že korekce možná ještě neskončila.

Jeden zásadní argument pro obrat ceny Bitcoinu směrem dolů je enormní GAP na trzích s futures. Díky víkendové volatilitě začalo pondělní obchodování s obrovskou mezerou, která má velikost 1300 $. Jde o jeden z největších GAPů v historii. Z historického hlediska se v drtivé většině případů stává, že se tyto mezery vzniklé víkendovými pohyby vyplní a tím uzavřou. Jinými slovy to znamená, že existuje šance na nový pokles BTC až na 16 990 $ – začátek mezery.

CME Bitcoin futures – masivní GAP na začátku pondělního obchodování (zdroj: TradingView)

TIP: Nouriel Roubini a.k.a. Dr. Doom se probudil: Bitcoin je nejvíc manipulované aktivum

Závěr

Na “Black Friday” kryptomarket poskytl 15 % výprodej a nyní je již cena BTC prakticky zpět na hodnotách před začátkem čtvrteční korekce. Víkendový růst však není příliš dobrý výchozí bod pro bull run. Bitcoin vytvořil masivní 1300dolarový GAP. Kdyby byla tato mezera uzavřena, znamenalo by to pokles na 16 990 dolarů za jednotku.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *