Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Důvod propadu? Dosluhující ministr financí může protlačit předpisy, které poškodí uživatele i celkovou roli USA v oblasti kryptoměn

Proč kryptomarket padá? Jedním z důvodů je pravděpodobně FUD. Generální ředitel největší americké kryptoměnové burzy Coinbase varoval, že obdrželi „zvěsti” o tom, USA plánují zavést nové nařízení upravující vážným způsobem “samoobslužné” kryptoměnové peněženky – tedy všechny, kromě custody.

Armstrong varuje před škodlivou regulací – údajně ji chce ministr financí

Propady ceny Bitcoinu byly v historii mnohokrát doprovázeny FUDem. Nyní přišla korekce po 2 měsících překotného růstu. Jsme opatrní s tvrzením, že za propadem stojí ta či ona zpráva. Korekce byla na spadnutí již delší dobu a fakt, že cena rostla tak rychle bez zaváhání, zpětně vyznívá jako jasný signál ke krátkodobému zkorigování zisků. Jeden FUD však současnou korekci přesto doprovází.

Brian Amstrong, generální ředitel kryptoburzy Coinbase, v noci na čtvrtek 26. listopadu na Twitteru v sérii příspěvků sdílel své obavy z údajných regulací, které přicházejí. Zákon, který se ministr financí z Trumpovy administrativy Mnuchin údajně pokusí protlačit před koncem svého funkčního období, se dotkne všech hodlerů.

Dosluhující Mnuchin údajně chystá zhoubnou regulaci

Jak uvedl CEO Coinbase, současný americký ministr financí, by mohl „vyprovokovat“ nové nařízení omezující / zakazující používání osobních krypto peněženek. Uvedl:

„Minulý týden jsme slyšeli zvěsti, že ministerstvo financí USA a ministr Mnuchin plánují před koncem svého funkčního období urychlit některé nové předpisy týkající se samoobslužných kryptoměnových peněženek. Obávám se, že by to mělo nezamýšlené vedlejší účinky, a chtěl jsem tyto obavy sdílet.”

Armstrong dodává:

„Toto navrhované nařízení by podle nás vyžadovalo, aby finanční instituce, jako je Coinbase, ověřily příjemce / vlastníka samoobslužné peněženky a shromáždily identifikační informace o této straně, než bude možné zaslat výběr do této samoobslužné peněženky.”

Nerozumná regulace kryptoměnových peněženek

PayPal a některé jiné služby nabízejí pouze investici do kryptoměn, které však není možné vkládat či vybírat. V kryptoměnové komunitě však drtivá většina zkušenějších uživatelů preferuje vlastní peněženku. Ta umožní být svou vlastní bankou, bez třetích stran. Navíc platí, že vlastníkem Bitcoinu je ten, kdo vlastní privátní klíč.

Armstrong říká, že požadavek na ověření vlastníků peněženek

zní na první pohled dobře, ale v praxi jde o špatný nápad. „Toto další tření může zabít mnoho nově vznikajících případů použití kryptoměny. Kryptoměna nejsou jen peníze – je to digitalizace všech typů aktiv.“

Dopady pak zasáhnou tyto případy použití:

  • Smart kontrakty a DeFi inteligentní smlouvy nemusí nutně vlastnit žádný jednotlivec nebo podnik, který by bylo možné identifikovat.
  • Nákup za krypto zákazníci mohou být nuceni ověřit identitu firmy, než si tam mohou koupit produkt.
  • Rozvojové trhy – lidé z rozvojových zemí a někteří z jedinců žijících v chudobě nemusí mít žádnou trvalou adresu ani formu státního dokladu.
  • Soukromí – údaje o vlastnictví kryptoměn v peněženkách by byly vysoce citlivým materiálem. Je velmi nebezpečné, nahrát tyto údaje do různých společností, odkud by mohly být hacknuty nebo odcizeny.

TIP: Korekce udeřila na kryptomarket! Bitcoin spadl pod 17 tisíc dolarů

Závěr

Armstrong poznamenal, že přísná regulace nového odvětví by přinutila uživatele hledat alternativní řešení. To by pro Ameriku bylo špatné, protože by to donutilo americké spotřebitele využívat k přístupu k těmto službám zahraniční neregulované krypto společnosti. A dlouhodobě, věřím, že by to ohrozilo postavení Ameriky jako finančního centra,” dodal.

Čínský FUD o zákazu kryptoměn, který si pamatují starší uživatelé kryptoměn, vystřídal FUD z USA. Odborník, jakým je šéf největší kryptoměnové burzy v USA Coinbase, si myslí, že by nerozumná regulace mohla zabít inovace a řadu nově vznikajících užitečných věcí, které přinášejí kryptoměny. Kryptohodler také nedávno informoval o tom, že si již Joe Biden zvolil novou ministryni financí, která by mohla Mnuchina na této pozici vystřídat začátkem příštího roku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *