Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Korekce udeřila na kryptomarket! Bitcoin spadl pod 17 tisíc dolarů

Dnes ráno Bitcoin zažívá prudkou korekci a čerstvá minima jsou pod 16 500 dolary. Korekce dopadla také na altcoiny, které se v některých případech sotva probouzely k růstu. V tuto chvíli se testování historického cenového maxima odkládá a je tu výprodej.

Bitcoin a kryptoměny korigují předchozí zisky

Při současné ceně cca 16 800 USD / BTC v době přípravy článku jsme o více než 2 500 dolarů níže než před pouhými 2 dny. Ztráty a výprodej doprovázejí korekci růstu ceny Bitcoinu, který jen od září činil téměř 100 %. V tuto chvíli výprodej dosahuje u BTC přibližně třinácti procent. Pokud bychom jej tedy srovnali s korekcemi během bull marketu v roce 2017, které obvykle dosahovaly cca 30 %, a výjimkou nebylo ani 40 %, tak je propad zatím stále velmi malý.

Korekce je pro kryptomarket i samotný trh s Bitcoinem zcela normální jev. V krátkodobém výhledu může vystrašit obchodníky a nováčky, ale hodleři, kteří přežili downtrend v roce 2018, nebo paniku v březnu 2020, určitě zůstávají v klidu i nyní.

Alcoinová sezóna se odkládá

Alcoinová sezóna se zatím nekoná. Respektive, altcoiny oproti Bitcoinu zažívaly větší zisky přibližně od minulé soboty a užily si tak asi 5 dní růstu, což je z dlouhodobého hlediska prakticky zanedbatelné číslo. Na druhou stranu, pokud začnete zkoumat gfrafy jednotlivých altcoinů, zjistíte, že není výjimkou, když jim k dosažení těch největších maxim v dolarové i bitcoinové hodnotě stačil pouhý měsíc.

V tuto chvíli je dominance BTC na hodnotě 62,6 % dle CMC, resp. 63,8 % dle TradingView. V případě, že korekce posune cenu více dolů, můžeme čekat, že toto číslo krátkodobě poroste. To by znamenalo pokračování ztrát altcoinů oproti BTC. Na to, aby mohly altcoiny začít v bitcoinové hodnotě růst, si zřejmě jejich vlastníci musí počkat přinejmenším do doby, než skončí aktuální korekce. Naposledy pak rostly v době, kdy cena Bitcoinu zůstala krátkodobě stát na místě.

dominance, btc, kryptomarket

Závěr

Kryptotrh obecně zažívá větší volatilitu, než jaká je běžná třeba na akciových trzích. Hodlery, narozdíl od krátkodobých obchodníků a traderů, zajímá především dlouhodobý trend. V tuto chvíli zažíváme první větší korekci od začátku nedávného růstu, který začal na 10 tisících dolarů v září a o dva měsíce později dopravil BTC na dosah ATH. V podstatě jsme všichni tušili, že je to nevyhnutelné a šlo jen o to, zda nejprve otestujeme či dokonce prorazíme historické maximum, nebo si na to počkáme déle. Aktuálně platí, že jsme ATH zatím neotestovali, ačkoli pokud jde o kapitalizaci, tak ta stihla překonat své ATH z roku 2017, 18. listopadu 2020.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *