Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Joe Biden vybral novou ministryni financí. Není zrovna fanynkou Bitcoinu

Podle všeho nově zvolený prezident USA Joe Biden vybírá členy do svého kabinetu. Nová ministrině financí nebude z řad fanoušků kryptoměn a Bitcoinu, právě naopak.

Nová ministryně financí

Biden si za svou ministryni financí vybírá bývalou předsedkyni Federálního rezervního systému (FED) Janet Yellenovou. Připomeňme, že ministr financí Mnuchin dříve označil Bitcoin a kryptoměry za hrozbu pro národní bezpečnost. Dále se společně se šéfem FEDu Jerome Powellem zhruba před rokem shodli, že Spojené státy nepotřebují digitální měnu.

Avšak ani nová ministryně financí, kterou Biden plánuje jmenovat, nepatří zrovna mezi příznivce Bitcoinu či digitálních měn. V letech 2014 až 2018 stála v čele samotného vedené FEDu, kde již deset let předtím pracovala jako šéfka pobočky v San Franciscu.

Na adresu Bitcoinu Janet Yellenová dříve uvedla, že mnoho bitcoinových transakcí souvisí s trestnou činností, jako je financování terorismu a praní špinavých peněz. Od té doby se však ukázalo, že použití kryptoměn k trestné činnosti je oproti dolarům nepatrné. To plyne z některých skandálů bank, které jsme zaznamenali a z výzkumných zpráv, např. od obranné a letecké společnosti BAE Systems.

Co to znamená pro Bitcoin?

Ministr financí USA má do jisté míry vliv na to, jaký bude přístup země k různým finančním otázkám, mezi které BTC

a kryptoměny patří. Nelze tedy říct, že by kritička Bitcoinu na této pozici neznamenala nic. Na druhou stranu, Mnuchin byl také velkým odpůrcem a podívejte se, kolik nových investorů a velkých společností přesto vstupuje na kryptomarket.

Jedna věc je však na tom přece jen pozitivní. V případě jmenování známého kryptonadšence by jeho pozitivní vyjádření směrem k Bitcoinu nikoho nepřekvapilo a nebyla by mu přikládána taková váha, jako pokud by Yellenová otočila. Připomeňme si některé její hlavní výhrady vůči Bitcoinu:

„Nepoužívá se pro mnoho transakcí. Není to stabilní zdroj hodnoty a není to ani efektivní prostředek pro zpracování plateb. Zpracování plateb probíhá velmi pomalu.“

Závěr

Novou ministryní financí se má stát Janet Yellenová. Od bývále předsedkyně FEDu můžeme očekávat mj. masivní podporu ekonomiky a zřejmě i pokračující mohutný tisk dolarů. Kromě toho, že není příznivcem Trumpa, není ani příliš nakloněna digitálním měnám a Bitcoinu. Také můžeme očekávat zvýšení spolupráce mezi Bílým domem a centrální bankou.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *