Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

„Bitcoin stoupá, Coinbase padá?” Výpadky během zvýšené volatility pobuřují uživatele burzy

Během tohoto roku kryptoměnová směnárna a burza Coinbase zaznamenala řadu výpadků. Zdá se, že Coinbase padá v době, kdy kryptomarket zaznamenává náhlé prudké cenové pohyby.

Bitcoin stoupá, Coinbase padá!

Není to nový problém a netýká se to jen jedné z největších kryptoburz Coinbase. Burzy mají zřejmě problém s kapacitou a Coinbase je toho příkladem z největších. Uživatelé již roky poukazují na to, že když je Bitcoin a další kryptoměny obzvláště nestabilní, platforma ráda bez varování přejde do režimu offline. Tyto výpadky pak zákazníkům mohou bránit v nákupu nebo prodeji jejich kryptoměn, což je pochopitelně přijímáno s nevolí.

Jak uvádí Cointelegraph, v období od března do listopadu tohoto roku burza zaznamenala devět různých problémů. Ty vedly k různým typům výpadků nebo problémů s připojením. V takových případech burza nejčastěji zobrazí hlášku: „Coinbase.com is experiencing connectivity issues. [Coinbase.com má problémy s připojením.]”

Výpadek, nebo záměr?

Výpadek z přetížení v době zvýšené obchodní aktivity nikoho nepotěší, ale lze pro něj nalézt jistou, alespoň částečnou, omluvu. Jenže se také nabízí otázka, zda v tom není záměr. Je to náhoda, důsledek přetížení, nebo je v tom něco víc? Ukázalo se, že některé z těchto případů se shodovaly s prudší změnou ceny, často v rozmezí pouhé 30minutové svíčky. Jindy však cena naopak nic zajímavého nepředváděla.

  • 29. dubna – výpadek mezi 10:00 a 12:30 PDT, cena BTC se za tu dobu posunula o 4,54 %.
  • 9. května – výpadek sahající od 15:00 do 18:00 PDT, změna ceny BTC o 15,26 %.
  • 1. června – Coinbase padá mezi 16:00 a 17:00 PDT, cena Bitcoinu se posunula o 6,94 %.
  • 28. července – další výpadek, 2:00 až 4:30 PDT, pohyb ceny o 3,82 %
  • 16. listopadu, 28. května, 17. července, 18. srpna a 11. listopadu – pokaždé v doprovodu změny ceny o méně než 3 %.

TIP: PayPal spustil obchodování kryptoměn; EU rozhodne o digitálním euru v lednu; daňový úřad jde po uživatelích Coinbase: Příběhy týdne

Závěr

Na základě zjištěných údajů se ukazuje, že Coinbase navzdory všemu zaznamenává problémy také v “období klidu.” Faktem však zůstává, že se opakují případy, kdy burza padá a uživatelé z toho nejsou nadšení. Generální ředitel Brian Armstrong vzkázal obchodníkům: „Usilovně pracujeme na tom, abychom přidali další kapacitu (jak na serverech, tak na zákaznické podpoře), abychom zvládli vyšší provoz. Děkujeme vám za trpělivost během této doby…”

Obsáhlou historii problémů a výpadků má na svědomí např. také burza BitMEX. Jak KryptoHodler informoval začátkem října, majitelé této burzy čelí vážným obviněním před soudem.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *