Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Burza Coinbase tvrdí, že ji společnost Apple dostala do slepé uličky, protože blokuje DeFi

Americká hlavní kryptoměnová burza Coinbase se odvážila hovořit o konkurenčním boji Apple. Gigant má údajně strach z konkurence, proto se brání a zakazuje některé funkce, včetně DeFi.

Apple blokuje DeFi

Generální ředitel americké kryptoburzy Coinbase, Brian Armstrong, tvrdí, že Apple potlačuje inovace ve světě kryptoměn. To znamená, že gigant mimo jiné vylučuje DeFi. Údajně proto, aby se chránil před konkurencí.

Podle Armstronga společnost Apple řekla Coinbase, že je zakázáno přidávat do svých aplikací pro iOS dvě specifické funkce: schopnost vydělávat peníze pomocí kryptoměny a přístup k aplikacím decentralizovaného financování (DeFi).

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1304490135610748928

Konkurenční boj?

Zpráva naznačuje, že v oblasti rozvoje korporátních finančních produktů panuje ostrý konkurenční boj. Apple je však známý také tím, že si na své platformy nepustí vše. Do filtru se proto zachytila i platforma Coinbase Earn

. To vedlo k tomu, že společnost Coinbase musela upravit svou aplikaci. Nyní uvádí, že je  kvůli tomu výrazně méně uživatelsky přívětivá:

„Někdy s nimi skončíme v bizarních jednáních, upravíme produkt a požádáme uživatele, aby skákali mezi zařízeními (udělejte úkol na mobilu, pak se přesuňte na web a získejte svou odměnu!), jen aby splnili jejich pokyny. To vytváří horší zážitek pro zákazníky Apple i Coinbase,” uvedl Armstrong a dodává: „Proč by Apple chtěl zabránit lidem, vydělávat peníze během recese? Zdá se, že s tím mají problém v tom případě, když používá kryptoměnu.“

Cenzura

Coinbase zachází ještě dál a tvrdí, že se ze strany giganta jedná v podstatě o cenzuru. Generální ředitel Coinbase dále říká, že jiné kryptoměnové společnosti „se zdráhají k těmto tématům hovořit ze strachu z odvety.“ On však cítí potřebu promluvit, protože prý již vyčerpal všechny kanály pro dialog s Apple a dostal se do slepé uličky.

I když tato omezení „jsou zdánlivě navržena tak, aby chránila zákazníky, stále častěji to vypadá, že také chrání společnost Apple před konkurencí,“ uzavírá Armstrong.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *