Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

IRS nabízí odměnu 625 000 $ za hack Monera; Splaskla DeFi bublina? Chef Nomi vrátil peníze do fondu SushiSwap: Příběhy týdne

Jaké příběhy otřásly tento týden komunitou a co se stalo, o čem jsme vás zatím nestihli informovat? Tak především, americký berňák vypsal odměnu na Monero.

IRS dá odměnu za prolomení Monera

Berňák Spojených států nabízí odměnu 625 tisíc dolarů každému, kdo může rozbít “nevystopovatelné” mince na ochranu soukromí, jako je Monero. Odměna se navíc týká také možnosti sledovat transakce na Lightning Network – bitcoinové platební síti druhé vrstvy. 

Až do příští středy budou úředníci přijímat příspěvky v podobě funkčních prototypů. Úspěšní žadatelé si odnesou rovných 500 000 USD. To bude počáteční platba, která má sloužit k vývoji prototypu do stavu funkčního konceptu. Časový limit na vývoj je 8 měsíců. Jakmile bude pilotní test dokončen a schválen vládou, bude udělen další grant ve výši 125 000 USD.

Kryptokomunita již zná podobné programy, avšak obvykle je nefinancují vlády, ale samotní vývojáři za účelem prověření kódu. Kryptohodler také v červenci informoval, že americká burza Coinbase nezalistuje Monero kvůli obavám z regulátorů.

Splaskla DeFi bublina?

DeFi průmysl vypadal, že míří jen vzhůru. Raketový růst byl spojen s přehřátím trhu a konečně se ukázalo, že bublina DeFi praskla. Půl tuctu největších DeFi tokenů ztratilo cca polovinu své fiat hodnoty. Výprodeje smazaly zisky, ze kterých se těšila většina trhů DeFi během srpnové volatility.

Na Twitteru zavládla bearish nálada. Stack those sats například napsal: „DeFi jde přímo do země.

Jen další série podvodů.“ Tím to však nekončí. Korekce začala slábnout a DeFi přineslo odměnu těm, kteří nad ním nezlomili hůl. Sektor se koncem týdne otřepal a začal opět růst. Jen ve čtvrtek nabral severní kurz o 18 %. Růst pokračoval a třeba tokeny yearn.finance již dokázaly vytvořit nová maxima. Zdá se tedy, že DeFi ještě neřekly poslední slovo.

Zakladatel SushiSwap Chef Nomi se omluvil a vrátil peníze

Chef Nomi vrátil peníze do fondu SushiSwap, který slouží na rozvoj projektu. Příběh začal, když vybral ze společnosti 14 milionů dolarů, což mnozí označili za exit scam. Tento zásah sestřelil cenu forku Uniswapu strmě k zemi. Z maxima přes 10 dolarů to trvalo jen asi 4 dny, než token s rybím jídlem v logu dorazil na dolar sedmdesát a prakicky okamžitě ztratil důvěru velkého množství investorů.

Nyní se zakladatel omlouvá. Chef Nomi na svém Twitteru napsal:Všem. Podělal jsem to. A je mi to líto.” Nově chce nechat komunitu rozhodnouto tom, kolik si jako tvůrce SushiSwapu zaslouží. Mimo toho dodal, že by rád pokračoval v rozvoji technologie projektu ze zákulisí. O tom, zda dostaně nějakou odměnu, se teprve rozhodne.

Binance tlačí na interní DeFi s novým 100milionovým $ fondem zaměřeným na Smart Chain

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *