Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Úředník EU slíbil regulaci, která smete stablecoiny podložené státní měnou

Vysoký úředník výkonné moci Evropské unie v sobotu uvedl, že obavy ministrů financí budou vyslyšeny. Se stablecoiny budou hotoví po zavedení budoucích právních předpisů.

Úředník EU přislíbil, že zamete se stablecoiny

Někteří ministři financí nejmocnějších zemí Evropské unie, jako je Německo a Francie, vyzvali v pátek k přísněším předpisům, pokud jde o stablecoiny. Mince podložené státními měnami nyní údajně čekají ostřejší unijní regulace. Během sobotní tiskové konference výkonný viceprezident Evropské komise Valdis Dombrovskis rozhodl tyto obavy zmírnit nebo rovnou odvrátit.

V EU by následně mělo dojít k přísnějším omezením aktivit spojených se stablecoiny. Dombrovskis uvedl:

„Někteří ministři včera vyjádřili určité obavy ohledně rizik takzvaných stablecoinů, které jsou v současné době mimo naše pravidla. Ujišťujeme vás, že naše legislativní návrhy budou tyto obavy řešit komplexně. Budeme regulovat rizika pro finanční stabilitu a měnovou suverenitu spojená s takzvanými stablecoiny používanými pro platební účely.“

Regulace s mírou?

Ačkoli hovořil o přísném omezení stablecoinů, současně říká, že to s regulací nehodlají přehnat. „Chceme však být přiměření: kryptoměny poskytují mnoho příležitostí.”

Uvedl úředník s tím, že se odvětví nechystá zničit, ale regulovat.

Nyní se očekává, že EU představí svůj nový podrobný rámec pro dohled nad kryptoměnami a stablecoiny. Na to, co přinese, si budeme muset počkat.

Stablecoin je digitální měna, která je podložena nějakým jiným aktivem. Obvykle se jedná o USD a další fiat měny, které pak příslušný stablecoin nahrazuje v platebním styku, při transakcích, nebo na kryptoburzách.

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *