Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

DeFi – jak poznat potenciál projektů? Ještě se šílenství zdaleka nepřiblížilo někdejším ICO

DeFi se ještě zdaleka nepřiblížilo ICO. Ale co není, to se klidně může stát. V tomto článku vám nabídneme několik názorů a informací ohledně tokenů se zaměřením na decentralizované finance a proč mají potenciál.

DeFi

Pokud jste v kryptosvětě déle, možná si teď říkáte – DeFi – další blbost, která skončí stejně neslavně, jako většina ICO. Asi máte částečně pravdu, ale na druhou stranu je důležité mít otevřenou mysl a nebránit se novým technologiím a dalším novinkám. Nikdy nevíme, kde se ukrývá skutečný game changer, který úplně změní dosavadní vnímání a přinese nějakou malou revoluci.

Decentralizované finance (DeFi) jsou teď rozhodně populární. Jsou magnetem na kapitál, asi jako příjemná voda v horkém letním dni. Bohužel zde také velmi snadno příjdete o peníze, ale to si necháme na jiný článek.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Před jakoukoli investicí vždy proveďte vlastní průzkum.

Kde hledat projekt, který má skutečně potenciál?

Je možné, že se již nyní ukrývá mezi těmi několika zajímavými projekty, které se úspěšně rozvinuly z ICO. Možná teprve příjde. Je to však extrémně těžké odhadnout. Může to být jeden z tisíce. Dobrá zpráva je, že pokud si chcete jen zaspekulovat s malou částí kapitálu a jste si vědomi rizika, nemusíte ho hledat. Stačí vám krátkodobý silný růst. Ve skutečnosti je právě rychlý 10násobek to, co většina spekulantů v DeFi hledá.

  1. Abyste to dokázali, musíte rozpoznat potenciál dříve, než většina ostatních. Vtip je tedy v tom, být u raketově rostoucího tokenu mezi prvními. K tomu vám může pomoct i decentralizovaná burza, kde jsou nové tokeny hned. Jeden návod můžete najít zde: Jak obchodovat na Uniswap DeX pomocí peněženky Metamask
  2. Další možnost je Yeld farming, což je vlastně to, co v mnoha případech žene cenu DeFi projektů vzhůru. O “výnosovém zemědělství” si více přečtete v tomto článku: DeFi Yield Farming: Co to je? Obstojí srovnání s červencem 2017 ve světě decentralizovaných financí?

Názory komunity

CZ, CEO burzy Binance, uvedl, že podle počtu uživatelů jsou centralizované burzy stále populárnější. Důvodem je podle něj to, že je to pro uživatele jednodušší. Dále říká:

Myslím, že DeFi je opravdu inovativní prostor a myslím si, že je to opravdu dobré. Zpočátku, když lidé mluví o DeFi, přemýšlejí o půjčování, takže si můžete půjčit své mince, ale nyní si půjčujete mince, abyste zajistili likviditu. Když je likvidita dobrá, lidé obchodují více a obchodují snáze. Myslím, že automatičtí tvůrci trhu jsou zajímavým vynálezem a je to opravdu jednoduché. Tento aspekt zůstane. […]

Chci říci, že většina projektů v DeFi selže; to neznamená, že DeFi není dobrý, ale že jen málo z nich uspěje. Těch pár, které uspějí, uspějí divoce.“

Trader s účtem @ThinkingUSD na Twitteru uvedl: Mnoho lidí, kteří investují do DeFi, se naučí drahou lekci, že mince nemusí jít na nulu, aby byly bezcenné.”

Množství uzamčených prostředků

V poslední době je také oblíbeným tématem množství prostředků, které jsou zamčené v DeFi. To sleduje web Defipulse, který aktuálně uvádí 6,33 miliard dolarů. V posledních týdnech se tempo růstu tohoto údaje zrychlilo až na růst o miliardu během pár dní. Téměř všechny tyto projekty běží na blockchainu Etherea, což vedlo k růstu poplatků za transakce.

DeFi, Pulse

Investor Damir Bandalo na svém Twitteru tento údaj zpochybnil. Uvádí, že DeFi růst je stále neuvěřitelně působivý a Defipulse jsou úžasné,” nicméně skutečné číslo se liší. Je to proto, že mnozí v defi uzavřou půjčky opakovaně, čímž si je napákují a snaží se využít arbitrážní příležitosti. Uvedl:

„Dnes se hodně mluví o celkové hodnotě uzamčené v DeFI. Všichni však mnohokrát počítají stejné $. Takže jsem provedl vlastní kalkulaci, abych zjistil, kolik je skutečně uzamčeno v top 15 DeFi protokolech. Odpověď: 3,5 bil. $ (ve srovnání s 6,77 $ na Defipulse).”

Závěr

Poslední zajímavostí na závěr je srovnání vyhledávání na Google pro ICO v roce 2017 a DeFi v roce 2020. To zveřejnil Spencer Noon. Tento údaj vám ve spojení s dalšími indíciemi může pomoct vytvořit obrázek toho, jaký potenciál se stále může ukrývat v decentralizovaných financích. S jeho hledáním však nečekejte až Buffet koupí Bitcoin, to byste se načekali, zatím nekoupil ani zlato a drží se akcií. Vy se můžete držet třeba Bitcoinu, přece jen je to bezpečnější, než riskovat třeba koupí něčeho, co právě včera udělalo 30násobek. Rozhodnutí je na vás.

ICO, google, potenciál, DEFI
Google Trends DeFi vs. ICO

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *