Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | ICO, IEO – Prvotní Nabídka Mincí a Tokenů

ICO již není takovým trhákem. Počáteční nabídka mincí ICO pomalu přestává být tím nejžhavějším, co na kryptomarketu můžete najít. Otázky typu „kde a jak koupit?” a „jak se zůčastnit?” často nahrazují ty, „jak nenaletět podvodníkům?” popř. „co dělat, když jsem koupil exit scam?” Možná právě proto začínají být tak oblíbené ICO pořádané burzami, tedy IEO.

Hezkou neděli milí čtenáři, opět je tu týdeník HODL, dnes bude řeč o prvotní nabídce mincí a tokenů.

IEO – prvotní nabídka mincí prostřednictvím burzy

Kryptoburza nabízí zázemí pro slibné projekty, což budí větší zájem investorů. Zavedená burza přece jen poskytuje vyšší šanci na to, že se nebude jednat o podvod. ICO resp. IEO je však stále velmi riziková investice. Investici je proto třeba pečlivě zvážit a dobře si rozmyslet, zda toto riziko není příliš vysoké.

ICO (IEO, ITO, DAICO…)

Účelem každé prvotní nabídky kryptoměny, ať už mluvíme o ICO, IEO.., je výběr finančních prostředků. Miliony dolarů se vyberou, aby mohly inovativní startupy pracovat na svých projektech.

Investoři na oplátku očekávají slušný zisk. Každý by chtěl na úplném začátku investovat do těch nejlepších projektů, jako byl např. EOS. Asi vůbec nejúspěšnější ICO v historii je Ethereum. Nyní převážná část nových počátečních nabídek vzniká právě na ETH. Za jediný dolar byste si v ICO koupili asi 3 mince ETH, což aktuálně odpovídá cca 750násobku, tedy 75 000 %.

ICO ve světě – podíl dle států (zdroj: cointelegraph.com)

Né každé ICO je trhák

Jenže, jak už bylo řečeno v úvodu, obliba ICO pomalu klesá. Může za to jednak bear market a jednak také fakt, že velká část projektů jsou podvody. Když vezmeme pouze tu část investičních nabídek, která chce skutečně se svým projektem něco dělat a dotáhnout ho, tak opět musíme odečíst významný podíl těch, kteří jednoduše neuspějí.

Investice do ICO je tedy riziková hned dvojnásob a pravděpodobnost, že se trefíte do černého, je velmi nízká. To neznamená, že by to bylo nemožné, ale musíte mít buď velké štěstí, nebo opravdový čich na úspěšné investice. Existuje samozřejmě také řada různých stránek, které nabízejí hodnocení jednotlivých nabídek, projektů, jejich týmů a dalších aspektů, které je třeba hodnotit.

TIP redakce: Coinbase | (Pro, Earn) Kompletní info o vstupní bráně do kryptosvěta

Kolik peněz se vybralo v roce 2018 a rozdíl oproti 2017

Velmi zajímavé je srovnání množství vybraných peněz od investorů během posledních 2 let. V roce 2017 jsme nezažili jen brutální růst ceny Bitcoinu a dalších kryptoměn, který vrcholil na přelomu 2017 a 2018, ale také hotovou explozi ICO. Jak můžete vidět na grafech níže, rozdíl mezi vybraným investovaným kapitálem je opravdu velký.

Investice do ICO měsíčně v roce 2017 (zdroj: www.icodata.io)

 

Investice do ICO v roce 2018 (zdroj: www.icodata.io)

Má ICO stále cenu?

Možná vás během čtení napadla otázka, zda má vůbec investice do ICO v roce 2019 cenu. Příští bull run může být tažený něčím úplně jiným. Co když investoři ztratí zájem o tyto startupy a vy tak svojí investicí pouze nakrmíte projekt, který nakonec nebude mít dost prostředků na dokončení vývoje a zbankrotuje?

A co zmíněné IEO. Může to být trochu lepší, ale stále je to možná již v jistém smyslu nošením dříví do lesa, nebo ne? Kryptoměn jsou tisíce a řada odborníků spíše očekává, že dříve nebo později dojde k velké čistce tzv. shitcoinů.

Ve středu se na podobné otázky zeptáme ICO analytika Adama Kracíka, který přijal naše pozvání k rozhovoru.

Závěr

ICO je fenomén, který řadě investorů vydělal obrovské peníze. Díky tomuto přístupu, založenému na IPO – prvotní nabídce akcií, se mohly některé návrhy stát realitou a z řady projektů jsou nyní vysoce kapitalizované a nadějné kryptoměny. Na druhou stranu je to také velmi temný svět plný podvodů, rizika a lží.

 

Rozhovor | ICO Analytik Adam Kracík: Pokud se Potvrdí Bull Market, Čekají Nás Zlaté Časy IEO

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Využij také odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *