Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (20. 5.) | Bakkt Bitcoin Futures, Decentralizovaná Identita od Microsoftu a Digitalizované Zlato

Další týden za námi a opět tu jsou nové Krypto zprávy. Třetí květnový týden se nesl ve znamení pozitivních zpráv, které nejspíše také přispěly k zajímavému růstu Bitcoinu i dalších kryptoměn. Bakkt již v červenci zavede první testování Bitcoin futures ■ Microsoft staví decentralizovanou síť identit na blockchainu Bitcoinu ■ Bitpanda digitalizuje fyzické zlato a stříbro ■ Počet ICO klesl oproti minulému roku o 97 %, a to i na úkor IEO ■ Největší banky investují 50 milionů dolarů do budování svého blockchainu.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Bakkt již v červenci zavede první testování Bitcoin futures

O burze Bakkt a společnosti ICE jsme vás již informovali v předchozích dílech, kde jsme si řekli, že hlavní předností je umožnění investování institucím do Bitcoinu, případně dalších kryptoměn. Nedávno jsme vás informovali i o nákupu společnosti Digital Custody Company, která se stará o bezpečnost uložení kryptoměn.

Nyní bylo oznámeno spuštění testování akceptace uživatelů pro Bakkt futures a custody. Společnost dále oznámila, že úzce spolupracuje s americkou Komisí pro obchodování komoditních futures, aby byla v souladu s předpisy a splňovala požadavky pro ochranu investorů.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Microsoft staví decentralizovanou síť identit na blockchainu Bitcoinu

Jde o síť zaměřenou na decentralizovanou identitu uživatele (DID). V příspěvku na blogu společnost uvedla, že infrastruktura, známá pod pojmem Identy Overlay Network (ION), je založena na vyvíjejícím souboru otevřených standardů.

Microsoft tvrdí, že jeho přístup řeší problémy s propustností, které znamenají, že „nejrobustnější decentralizované veřejné blockchainy zvládají jen na desítky transakcí za sekundu, což se neblíží objemu, který by svět plný DID vyžadoval.“ Společnost naproti tomu tvrdí, že její přístup zvládne desítky tisíc operací za sekundu.

Společnost Microsoft usiluje o vytvoření ekosystému, kde „miliardy lidí a nesčetné množství zařízení můžou bezpečně spolupracovat na systému založeném na standardech a otevřených kódech.“ Microsoft věří, že každý člověk potřebuje decentralizovanou digitální identitu, kterou vlastní a řídí. S podporou vlastních identifikátorů, které umožňují bezpečné používání, a také s ochranou soukromí.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Úterý ■ Bitpanda digitalizuje fyzické zlato a stříbro

Společnost Bitpanda přinesla obchodování zlata a stříbra pro 1 milion svých klientů, kteří tak mohou investovat do zlata a stříbra s nízkými poplatky. Tato digitální aktiva jsou 100% fyzicky kryta, pojištěna a skladována ve Švýcarsku.

Bitpanda spolupracuje s makléři drahých kovů, kteří bezpečně ukládají zlaté a stříbrné rezervy, které Bitpanda potřebuje pro krytí svých nových tokenů. Fyzicky kryté, digitalizované zlato a stříbro lze obchodovat se stejnou lehkostí jako jiná digitální aktiva (kryptoměny) na platformě Bitpanda. Uživatelé mohou za své peníze nakupovat v hodnotě od 1 € za použití široké škály platebních metod.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz)

Čtvrtek ■ Počet ICO klesl oproti minulému roku o 97 %, a to i ve prospěch IEO

Dle výsledků průzkumu společnosti BitMex, ICO aktivita ve srovnání s květnem minulého roku, poklesla až o 97 procent. Důvodů, proč se tak děje, je několik. Jedním z hlavních je nedostatek kvalitních nových projektů.

Málokteré projekty dosahují kvalit EOSu, TRONu, Cardana, apod. V březnu se vybralo na ICO přes 104 milionů dolarů. V květnu je to již jenom necelých 32 milionů dolarů. Dalším důvodem tohoto poklesu je přesun zájmu na IEO, což je zkratka pro Initial exchange offering. Nebo-li spuštění prvotní nabídky mincí (tokenů) prostřednictvím některé z burz.

Mezi nejpoužívanější patří burzy Exmarkets, BW, Coinneal, s větším množstvím těchto nabídek. Dále jsou tu burzy jako Binance, KuCoin, Huobi či Okex, které IEO nabízejí v menším počtu, ale kladou více důrazu na kvalitu jednotlivých projektů.

(Zdroj: https://blog.bitmex.com)

TIP: O poklesu zájmu ICO a vzestupu obliby IEO hovoří i náš článek (Krypto Zprávy pokračují za náhledem:)

HODL | ICO, IEO – Prvotní Nabídka Mincí a Tokenů

Pátek ■ Největší banky investují 50 milionů dolarů do budování svého blockchainu

Některé z největších bank světa investují přibližně 50 milionů dolarů na vybudování systému digitálního hotovostního účtování, založeného na blockchainu.

Společnost Reuters v pátek oznámila, že jde o asi tucet bank, které se zapojily do projektu nazvaného Finality. Ten by mohl být spuštěn už v příštím roce. Podle zprávy agentury Reuters jsou zapojeny:

  • Bank of New York Mellon Corp,
  • State Street Corp,
  • Credit Suisse Group,
  • Barclays,
  • HSBC Holdings a
  • Deutsche Bank.

Banky, které tyto peníze investují, spolupracují na USC, což je digitální hotovost krytá hotovostními aktivy v centrální bance.

(Zdroj: https://www.coindesk.com)

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://www.youtube.com/watch?v=Wiv_iYcN5LQ

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku. Dále nás najdeš třeba na Instagramu, nebo v naší diskuzní HODL skupině.  Sleduj nás a zapoj se! 🙂 Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *