Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

DeFi | Top 10 platforem v decentralizovaných financích

Decentralizované finance – DeFi přitahují zájem talentů, ale i velké množství prostředků v digitálních aktivech. Jaké jsou nejvýznamnější společnosti a platformy v oblasti?

Co je to DeFi?

Decentralizované finance (DeFi) je pojem, který začíná být stále častěji skloňován, a to nejen ve světě kryptoměn. Pokud vás zajímá, co je to vlastně DeFi, tak se jedná o využití technologie kryptoměn a blockchainu ke zpřístupnění konvenčních finančních služeb. DeFi jsou tedy půjčky a další finanční nástroje v decentralizované podobě.

Top 10 DeFi platforem a společností

Airswap

Decentralizovaná obchodní platforma k provádění transakcí prostřednictvím inteligentních smluv, umožňuje obchodovat s digitálními aktivy aniž by si burza ponechala úschovu obchodovaných prostředků. To může být v budoucnu stále více žádaná možnost i díky častým hackům tradičních krytoburz. Decentralizovaná burza Airswap se může pochlubit jmény jako Joseph Lubin a Mike Novogratz ve svém poradním týmu.

Equilibrium

Vývojový rámec DeFi, který přichází s vlastními stablecoiny. Prvním takovým produktem Equilibria je EOSDT, stablecoin vázaný na USD a zajištěný kolaterálem EOS. Tým aktivně podporuje filozofii a vzdělávání o DeFi. V listopadu 2019 uspořádali svou první akci Crypto DeFi v Singapuru ve spolupráci s BlockShow.

Augur

Augur je decentralizovaná predikční platforma. Primární aplikací pro decentralizovanou předpověď je sázení. Tuto technologii lze také použít ve financích, vědeckém výzkumu, správě a dalších oblastech. Umí predkovat chování davu, což otevírá množství zajímavých možností využití.

MakerDAO

V DeFi prostoru nejznámnější svým projektem stablecoinu DAI. Decentralizovaná “nezaujatá” měna MakerDao nabízí výhody digitálních peněz bez jakékoli spojené volatility. Využívá pokročilých mechanismů, které udržují cenovou stabilitu. Tým je aktivní a udržuje spolupráci s několika dalšími projekty v oblasti decentralizovaných financí.

Compound Finance

Decentralizovaná úvěrová platforma Compound Finance je jedním z nejaktivněji používaných produktů v prostoru. Umožňuje vzájemné půjčování digitálních aktiv. Poskytuje alternativu k drahým půjčkám v bance a dalších institucích. Dlužníci a věřitelé nemusí jednat mezi sebou, ani s nějakou třetí stranou. Platforma jednoduše spojí ty, kteří potřebují peníze, s těmi, kteří by rádi trochu zhodnotili své úspory, a to v rámci DeFi.

Top 10 DeFi platforem a společností

Dharma

Také Dharma je DeFi projekt zaměřený na půjčky. Umožňuje vytváření a obchodování s tokenizovanými úvěrovými produkty všeho druhu. To zahrnuje škálu možností od běžných spotřebitelských úvěrů po podnikové dluhopisy. Platforma uzavřela partnerství s Compound Finance.

Harbor

Harbour spojuje tradiční kapitálové trhy a potenciál technologie blockchain. Tato DeFi platforma pro digitální cenné papíry nabízí škálu produktů pro společnosti. To zahrnuje vydávání digitálních cenných papírů zajištěných aktivy, distribuce elektronických dividend a další. Projekt učinil potřebné kroky ke splnění regulačních požadavků. K významným investorům do Harbouru patří Andreessen Horowitz a Pantera Capital .

MetaMask

Metamask je známý jako peněženka, umožňuje však rovněž překlenout mezeru mezi průmyslovými rozhraními a webovými stránkami. MetaMask je rozšíření pro přístup k distribuovaným aplikacím podporujícím Ethereum nebo Dapps. To umožní v běžném prohlížeči. Platforma nevyžaduje žádné přihlášení a neukládá žádné privátní klíče. Ty jsou uloženy v Chromu a chráněny heslem.

0x

Decentralizovaný open source protokol, který umožňuje peer-to-peer směnárnu aktiv na blockchainu Etherea. Jde o DeFi platformu s vlastním tokenem, která umí poskytnout možnost rozvoje škálovatelné decentralizované obchodní infrastruktury. Kdokoli může Ox využít k tvorbě nových aktiv, obsluze herních položek či různých finančních nástrojů.

Závěr

Decentralizované finance (DeFi) je oblast finančních služeb postavených na blockchainu. Je to úplně čerstvá a nová digitální finanční infrastruktura, která nám vzniká před očima a teprve se ukáže, jak velký bude její vliv v budoucnosti, resp. zda se v této sféře objeví produkt (či série produktů), který rozpoutá revoluci v tradičních finančních službách a ve financích obecně. Mnoho těchto projektů je přímo či nepřímo postaveno na platformě kryptoměny Ethereum.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Wall Street Blockchain Alliance lobuje u berňáku za nedaněné nákupy kávy kryptem

Zdroj:
https://www.coinspeaker.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *