Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tesla by mohla zavést autonomní taxi službu (robotaxis) – její akcie volatilitou připomínají krypto

Pokud společnost Tesla přistoupí k možnosti samořízení správným způsobem, může brzy zavést autonomní taxi službu (robotaxis), což by její akcie mohlo katapultovat vzhůru.

Tesla má podle investorů potenciál

Tesla je americká automobilová a energetická společnost známého vizionáře Elona Muska. Akcie předního výrobce elektroautomobilů by podle některých investorů mohly prudce růst, pokud se společnosti podaří správně využít autonomní řízení vozidel.

Pomalu přichází doba, kdy se auta dokážou řídit sama a je to skutečně vzrušující představa. Samořídící taxi je něco, co by bylo ještě před pár lety považováno za směšnou povídačku. Jako by nám v roce 2020 již tato vize nepřipadala tak vzdálená. Samočinná jízda však zatím není dokonalá a řidič by měl být neustále v pohotovosti, kdyby se něco pokazilo.

V každém případě, pokud se podaří vypiplat autonomní elektromobil k dokonalosti a použít ho pro taxi službu, hodnota společnosti se může drasticky zvýšit. Podle společnosti Ark Invest by v takovém případě Tesla mohla do roku 2024 dosáhnout hodnoty 6 bilionů dolarů.

Uvedli

„Plně autonomní síť taxíků by mohla úplně rozbít formu obchodního modelu tradičního automobilového výrobce. Tesla by mohla přejít z modelu jednorázových transakcí na hardwarových maržích k modelu opakujících se transakcí na softwarových maržích, účtovat cestujícím za kilometr a platit poplatek za platformu. Předpokládáme také, že její autonomní taxislužba bude zahájena v roce 2021…”

Akcie Tesly volatilitou připomínají krypto

Společnost Elona Muska v posledních měsících zažívá prudký bull run. Není to nepodobné kryptu, kde jsme na podobné výkyvy již zvyklí, ale na akciovém trhu je Tesla něco extra. Během několika měsíců se cena akcií Tesly až ztrojnásobila.

4. února dosáhla Tesla svého dosavadního ATH. Cena za akcii krátce vyšplahala na bezmála 970 dolarů. Pak následoval pád. Den poté se tatáž akcie potácela směrem dolů a zastavila se až těsně nad 700 dolary, kde teprve přišel odraz. V době přípravy článku se obchoduje něco pod 740 $ a v říjnu 2019 přitom stála jen něco kolem 250 dolarů.

Ve skutečnosti za toto období Tesla Bitcoin zdaleka překonala, ten si totiž od října připsal jen něco kolem 25 %.

Závěr

Tesla před pár dny přešla do korekce svého překotného růstu. Investoři však v tuto chvíli mohou být až 200 % v čistém plusu. Pokud bude korekce pokračovat, mohli bychom se nyní dočkat downtrendu, jako známe u Bitcoinu po prudkém růstu. Nicméně je taky možné, že opět zamíří na sever. Mohlo by to být způsobeno tím, že automobilka místo prodeje svá autonomní vozidla začne využívat pro samořídící taxíky. Ark Invest naznačuje, že to Teslu může katapultovat mezi giganty s tržní kapitalizací přesahující bilion dolarů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Top 5 nekrologů Bitcoinu za rok 2019 – nejlepší předpovědi konce BTC

Zdroj:
https://www.coinspeaker.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *