Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

46 # | Drobné kryptoplatby by měly být osvobozeny od daně z příjmů z krypta: SPPN

Máme tady sobotní souhrn posledních novinek (SPPN), neboli zprávy týdne. Týden po týdnu pro vás chystáme souhrn, kde si během chvilky projdeme vše, co se od vydání posledního dílu událo v kryptosvětě, na marketu, v kryptoměnové komunitě i mimo ni. Hlavní téma: Malé kryptoplatby mají být bez daně z krypta.

Kryptoplatby a daně

Asi pro vás nebude velké překvapení, že daň z příjmů se platí jak při dosažení zisku prodejem kryptoměn, tak také při jejich směně za zboží a služby. Drobné kryptoplatby jsou ekvivalentem prodeje kryptoměn. Pokud jste v době kryptoplatby v zisku, měli byste ho zřejmě zdanit. Narážíme však na problém, který by to pro běžné uživatele kryptoměn představovalo, všechno to papírování… U malých částek energie a čas vynaložený na spočítání a jakousi evidenci s tím spojenou daleko převyšují případnou částku platby daně a brání to v užívání kryptoměn.

Wall Street Blockchain Alliance lobuje u berňáku za nedaněné nákupy kávy kryptem

Podnikatelé z newyorské neziskové neziskové Wall Street Blockchain Alliance (WSBA) se snaží prosadit kryptoplatby jako běžnou metodu po boku hotovosti a platebních karet.

Blockchain

DeFi | Top 10 platforem v decentralizovaných financích

DeFi jsou půjčky a další finanční nástroje v decentralizované podobě. Jaké jsou nejvýznamnější společnosti a platformy v oblasti?

Týdeníky a pravidelné články

HODL | Kdy budou hodleři prodávat své krypto? 3 tipy pro správné načasování

Dobře načasovat výstup, kdy prodat krypto, může být ještě náročnější, než plánovat nákup, a proto pro vás máme 3 tipy, které vám to alespoň trochu usnadní.

Měsíc s Hodlerem | Poslední díl!

Od vzniku webu Kryptohodler.cz 3. 3. 2019 si pravidelně připomínáme toto výročí. Společně se podíváme “na měsíc”, nebo prostě jen projdeme co nového.

Facebookovinky #7 | Je Bitcoin bublina, není to bublina…

Bude zase řeč o bublině? Možná ano, cena pomalu stoupá. Otázkou je, zda se vůbec někdy přestalo v určitých kruzích o Bitcoinu říkat, že je zbytečný, bezcenný nebo založený na vzduchu.

Zprávy

Video | Kryptozprávy – cenu bitcoinu neovládá žádný virus!

Kryptozprávy najdete na youtube i na našem vebu, kde si je můžete pustit buď v článku, nebo jako podcast. Přehrávač je umístěn na PC verzi Kryptohodlera vpravo nahoře a je tam připraveno k poslechu vždy nejnovější video.

odběr, kryptozprávy

Kryptozprávy | Velryba přesouvá 250K BTC, akcie Tesly padají, Růst DeFi, CBDC na G20, FED a blockchain, Buffett, TRUMP-2020 futures

Tentokrát bude řeč o přesunu 250K BTC, o Tesle, jejíž akcie po silném růstu vstoupily do korekce, či o růstu prostředků zamčených v DeFi. Dočtete se, že CBDC by měly být projednány na letošním summitu G20, FED pokročil a další zprávy z kryptosvěta.

Bitcoin a kryptoměny

Top 5 nekrologů Bitcoinu za rok 2019 – nejlepší předpovědi konce BTC

Bitcoin je prudce volatilní a za svých více než 10 let od spuštění si prošel několikrát obdobím extrémního růstu, ale také brutálního pádu. Toto je top 5 předpovědí konce BTC v roce 2019.

„Je to Ripple, XRP, nebo psí hovno?” Šéf Bitmexu komentuje nový obchodní pár

5. února burza Bitmex přidává nový obchodní pár,  resp. novou smlouvu na své derivátové platformě. Vzrušující den pro XRP poněkud kazí vyjádření Arthura Hayese.

Ekonomika

Čína vložila do ekonomiky 3,9 bilionu Kč – ekvivalent celkové kapitalizace BTC

Čínská centrální banka vychrlila 1,2 bilionu juanů na trhy. Krok je připisován snaze zmírnit finanční nestabilitu, kterou způsobuje panika spojená s vypuknutím choroby Koronavirus.

V dubnu se sejde ECB a dalších 5 centrálních bank a projednají digitální měnu (CBDC)

CB Evropské unie, Velké Británie, Kanady, Japonska, Švédska a Švýcarska by mohly o CBDC jednat v dubnu, kdy se údajně guvernéři sejdou ve Washingtonu D.C.

Tesla by mohla zavést autonomní taxi službu (robotaxis) – její akcie volatilitou připomínají krypto

Tesla Bitcoin zdaleka překonala, ten si totiž od října připsal jen něco kolem 25 %. 4. února dosáhla Tesla svého dosavadního ATH. Cena za akcii krátce vyšplahala na bezmála 970 dolarů. Pak následoval pád. V říjnu 2019 přitom stála jen něco kolem 250 dolarů.

Závěr

Další týden je za námi. Bitcoin se pomalu šplhá k 10 tisícům a altcoiny mírně ožívají. V kryptosvětě se pořád něco děje a také dnešní díl SPPN je toho důkazem. Hezký sobotní večer!

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále

Kdy budou dlouhodobí hodleři prodávat své krypto? 3 tipy pro správné načasování

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *