Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bull market – leden 2020 a Bitcoin na vzestupu

Máme tady poslední lednový den a snad už tedy můžeme říct, že leden 2020 byl ve znamení bull marketu. Bitcoin je na cestě k otestování 10 tisíc dolarů. Co nám přinesl první měsíc v roce 2020?

Růstový leden

V tuto chvíli je cenovka Bitcoinu na 9 300 USD za minci a dominance sahá do výše 66 %. Od začátku roku, kdy byla cena BTC něco pod 7 200 dolarů, jsme tak zaznamenali pěkný cca 30procentní růst. Leden 2020 tak byl co se týče ceny Bitcoinu velmi úspěšný měsíc, níže vidíme celou situaci na grafu.

 

btc, leden, 2020, kurz, graf
Graf: Bitcoin – leden 2020 (zdroj: CMC)

Jaké je pozadí růstu a co nového se odehrálo ve kryptosvětě? Čtěte dále.

Graf

7. 1. Kryptohodler informoval, že půlroční downtrend zřetelně slábne. Graf ukazoval na možný průlom z klesajícího kanálu, což se nakonec potvrdilo. V danou chvíli jsme samozřejmě ještě s jistotou nevěděli, zda se tak skutečně stane, ale měli jsme k dispozici několik indícií, o kterých jsme vás informovali.

Mimo jiné bylo vidět jasné zpomalení sestupu a graf se začal kulatit. Dále jsme zaznamenali reverzní H&S formaci, která s určitou mírou spolehlivosti může indikovat obrat trendu a v neposlední řadě nám cena začala rovnou ťukat na dveře prolomení vrchní trendline střednědobého downtrendového kanálu.

Následoval úspěšný průraz nahoru a růst nás provázel po celý leden.

Čínský nový rok

Jedna událost nám trochu dělala starosti, ale samozřejmě jen z krátkodobého hlediska. ČNR je především spojen s odchodem velkého množství lidí z trhu a v mnoha případech i s výběrem zisků či obecně s odlivem kapitálu. Letošní čínský nový rok však s cenou BTC skoro nic neudělal, resp. garf na chvíli přešel do mírné korekce, ale již před koncem oslav jsme obnovili růstovou trajektorii.

Altcoiny

Také pro altcoiny byl leden 2020 příznivý měsíc. Dominance BTC mírně klesla, konkrétně o 2 procenta, a to z 68,3 % na aktuálních 66,3 %. Zaznamenali jsme i několik překvapení, jako bylo chvilkové nakouknutí Etherea Classic (ETC) do první desítky, nebo když BSV krátkodobě překonal v tržní kapitalizaci Bitcoin Cash.

Hlavní altcoin, resp. druhá největší kryptoměna – Ethereum si za leden připsala 37 %, růstem ze 130 na 178 dolarů za jednotku.

Leden 2020 se ukázal jako významný

Zdá se, že pro následující vývoj byl leden velmi významným měsícem. Do trhu se vrací optimismus a dobrá nálada, která nám, doufejme, vydrží. Bolestivé pády, které jsme zažívali v roce 2018 a minimálně v druhém pololetí 2019, jsme překonali. Nyní nás snad čeká pozitivnější období, ale to samozřejmě s jistotou říci nelze.

Vidíme však na začítku 2020 růst ceny i neustále rostoucí aktivitu institucí, které již kryptomarket berou vážně. Akceptace kryptoměn postupuje vpřed s tím, jak Bitcoin a některé altcoiny získávají důvěryhodnost a legitimitu v očích veřejnosti i politických špiček.

Světové ekonomické fórum

Jednou z takových velkých událostí kryptosvěta, které leden 2020 přinesl, je Světové ekonomické fórum. Zde se potkávají politické špičky a významné osobnosti. Letos se WEF zaměřilo na kryptoměny a digitální měny. Stejně jako prezidentský kandidát Andrew Yang, tak i Světové ekonomické fórum došlo k názoru, že je třeba vnést do světa kryptoměn regulační jasnost a jednotné právní normy. Pouze rozumné a jasné regulace by však podpořily akceptaci kryptoměn a tím i jejich masové přijetí a ujasnily by daňové a byrokratické otázky.

CBDC

Druhým velkým tématem nejen začátku roku 2020, ale nejbližších několika let, jsou CBDC – digitální měny centrálních bank. Nejedná se o kryptoměny, ale spíše o jakési digitální formy fiat měn, kterými banky následují novodobý trend a snaží se držet krok.

Dle očekávání se od chvíle, kdy Čína oznámila svůj záměr spustit CBDC v roce 2020, mnoho zemí přidává. Patří sem i takové, které dříve podobné cíle vůbec neměly. Kanada, Anglie, Japonsko, Švédsko, Švýcarsko a EU se za účelem spuštění CBDC spojily a další země se k tomu také přibližují.

Závěr

Celkový dojem z prvního měsíce roku 2020 je pozitivní. Leden přinesl růst na trhu kryptoměn. Kromě toho vidíme intenzivní zájem velké části světa o tuto oblast. Pozitivní je už to, že plány na spuštění CBDC jasně ukazují, že centrální banky a vlády vidí v Bitcoinu a kryptoměnách smysl a uznávají jejich výhody. Nejdůležitější otázkou tohoto roku z hlediska masového přijetí kryptoměn zůstávají regulace. Víme, že se jim časem nevyhneme, proto bude hlavní, jak budou nakonec vypadat.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

Kryptozprávy | Spadne XRP po IPO? Indie pozná rozsudek! iPhone hack, Čínské CBDC, těžba v Iránu, phishing na Youtube, Justin sun čelí žalobě

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *