Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

„Stojí za méně než koblihy!” SEC obohatila svůj případ proti Telegramu

Soudní pře, kterou vede Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických (SEC) proti Telegramu, přešla do fáze ostrých argumentů.

SEC “sežrala” tokeny Telegramu

Obrazně řečeno! Vypadá to, že regulátor není spokojený s tokeny Telegramu, které sociální platforma plánuje vydat. Ještě ani nejsou hotové a už je má takříkajíc na talíři. A očividně není moc spokojený.

Bitva má samozřejmě jiný důvod, než to, jak dobré nebo špatné tokeny Gram jsou. Jak možná víte, jde o to, že si jejich soukromou nabídkou investorům Telegram přišel na 1,7 miliardy dolarů. To není zrovna zanedbatelná částka. SEC má nyní proti tomu námitky a věří, že šlo o neschválenou nabídku cenných papírů.

To se mimochodem opírá o 2 velmi staré zákony. Konkrétně jde o zákon o cenných papírech z roku 1933 a zákon o burze cenných papírů z roku 1934. Podle těchto norem se transakce, které se kvalifikují jako „investiční smlouvy,“ považují za cenné papíry.

Tip: HODL | Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Horší než koblihy!

„Pokus Telegramu, vyhnout se této ekonomické pravdě označením Gramů za „komodity,“ také selhává. Gramy nejsou komodity. Na rozdíl od zlata, komiksů a koblih Krispy Kreme, […] gramy nemají žádnou vnitřní hodnotu,“ poznamenala SEC.

Otázkou je, zda je takový argument u nehmotného aktiva oprávněný. Regulátor v podstatě vytáhl téměř hotové tokeny Telegramu rovnou z trouby a ihned je zmrazil. K tomu došlo v říjnu minulého roku. SEC tuto „nouzovou akci” provedla poté, co Telegram uplatnil výjimku tím, že své tokeny nabízel pouze akreditovaným a kvalifikovaným investorům.

Problém však byl v tom, že se ukázalo, že tito akreditovaní investoři mají tokeny dále prodávat. A právě tím došlo podle SEC k porušení výjimky – pravidla 506 písm. C). Regulátor své tažení proti Telegramu odůvodnil tím, že jakmile se miliardy tokenů Telegramu takto prodají veřejnosti, bude prakticky nemožné je stáhnout.

Uvedl:

„Jakmile Telegram doručí Gramy počátečním nákupcům, budou moci prodat miliardy Gramů na otevřeném trhu investující veřejnosti. Telegram nebo jeho přidružené subjekty usnadní tento prodej na platformách pro obchodování s digitálními aktivy. Jakmile tyto prodeje nastanou, Telegram dokončí svou neregistrovanou nabídku miliardami Gramů obchodovaných na více platformách rozptýlené skupině investorů.“

Tip: Soud: Telegram nesmí distribuovat Gram tokeny ani mimo USA! Komunita TON nevidí překážku ke spuštění mainnetu

Závěr

SEC výrokem o zatepla prodávaných koblihách Krispy Kreme rozpálila soudní spor proti Telegramu. Ten v roce 2019 údajně neoprávněně prodal tokeny Gram za téměř 2 miliardy dolarů. Vzhledem k masivnímu odporu regulátorů proti Libře od Facebooku je pochopitelné, že ani Telegram to se svými Gramy nebude mít vůbec lehké. Zatím není jisté, zda byť jen jeden z nich dokáže svou kryptoměnu úspěšně vydat.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

Kryptozprávy | Spadne XRP po IPO? Indie pozná rozsudek! iPhone hack, Čínské CBDC, těžba v Iránu, phishing na Youtube, Justin sun čelí žalobě

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *