Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kandidát na prezidenta USA řekl, že regulace nezabrání lidem kupovat Bitcoin

Americký prezidentský kandidát se výjadřil na téma regulací kryptoměn. Andrew Yang si nemyslí, že jakýkoli právní předpis zastaví Bitcoin.

Prezidentský kandidát o regulaci krypta

Regulace kryptoměn již nějaký ten pátek vyvolávají množství otázek. Velká část kryptokomunity věří, že nepotřebujeme žádné regulace. Politici to vidí jinak a rádi by novinářům řekli něco, co jim v očích veřejnosti přidá nějaký ten bod navíc. Tak či tak se nějakým regulacím v budoucnosti pravděpodobně nevyhneme.

Tuto oblast je proto dobré sledovat a případně včas zaprotestovat, což je asi lepší, než nedělat nic. Mezi politiky se však nešíří jen chuť krypto zničit, ale zdá se, že někteří by rádi odvětví naopak pomohli. Andrew Yang, v současné době kandidát na amerického prezidenta, věří, že je třeba poskytnout větší regulační přehlednost.

Podle Yanga musí USA přijít s jednotným souborem pravidel, která budou řídit kryptoodvětví. Prezidentský kandidát uvádí:

„Musíme mít jednotný soubor pravidel a předpisů týkajících se používání kryptoměny na celostátní úrovni. Protože právě teď jsme uvízli s tímto mišmašem ošetření “stát od státu” a je to špatné pro všechny. Je to špatné pro inovátory, kteří chtějí do tohoto prostoru investovat. Mou prioritou by tedy byla jasná a transparentní pravidla, aby každý věděl, kam může v budoucnu směřovat a že si můžeme udržet konkurenceschopnost.

Regulace nezastaví Bitcoin

Co je však ještě zajímavější, prezidentský kandidát připustil, že je nemožné zakázat Bitcoin. Andrew Yang tak potvrzuje názor mnoha kryptonadšenců, kteří to vidí stejně. Řekl, že žádné regulační

orgány nemohou lidem zabránit v nákupu bitcoinů nebo jiných kryptoměn. Přesně uvedl:

„Právě teď lidé, kteří investují do těchto měn, hledají způsob, jak to udělat a využít své investice. Nemyslím si, že byste jim v tom mohli bránit regulacemi, kdybyste to zkusili.“

Kromě toho Yang vidí v kryptoměnách velký potenciál. Proto již dříve vyjádřil chuť regulovat toto odvětví způsobem, který podpoří rozvoj a poskytne jistotu investorům.

Závěr

Regulace kryptoměn je zásadní téma. Je tedy pozitivní, když se významný americký politik a kandidát do prezidentských voleb 2020 vyjadřuje takto kladně a neskrývá optimismus. Lepší žádné regulace než špatné. Nutno však připustit, že sami jako uživatelé cítíme nejasnost, např. ohledně daní a podnikatelé na tom jsou o to hůř. Rozumné a jasné regulace by podpořily akceptaci kryptoměn a tím i jejich masové přijetí a snad by nám umožnily investovat bez obav, že se pak z toho zblázníme, až příjde na byrokracii spojenou s platbou daně z příjmů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Facebookovinky #6 | Čelíme nutkání podívat se na cenu

Zdroje:
https://cryptopotato.com/
https://cointelegraph.com/

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *