Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

News | Šéf Coinbase: Dolar bude do deseti let směšný! – Zadlužení neustále roste

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong říká, že měna vlády, resp. centrální banky, bude do roku 2030 považována za  „směšné peníze (funny money).”

Bude fiat k smíchu?

Šéf Coinbase reaguje na americký národní dluh, který bude v příštím desetiletí nadále růst. Dle stránky Usdebtclock.org sahá aktuálně zadlužení spojených států do výše přes 23 bilionů USD. Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) přitom uvádí, že do roku 2030 dosáhne 31,4 bilionu dolarů, což odpovídá 98% hrubého domácího produktu (HDP).

Armstrong je přesvědčen, že to bude znamenat stále větší problémy finančního systému.

Krypto bude zdravější než dolar

Vzhledem k tomu, že předpokládaný nárůst zadlužení je enormní, existuje skutečně určité riziko. Například inflace, která je způsobena růstem zásoby měny, může s vydáváním více USD a velkým zadlužením přerůst v měnovou krizi.

Šéf Coinbase pravděpodobně odkazoval právě tímto směrem. Podle něj může být za deset let dolar směšný, protože se na rozdíl od Bitcoinu může vydávat bez omezení. Uvedl:

„A krypto je vnímáno jako skutečné peníze, s nimiž lidé nemohou manipulovat (přinejmenším kontrola je decentralizovaná a můžu lidem věřit, že si budou moci prohlížet open source kód). Proč vložit své živobytí do něčeho, co by bylo možné bez vašeho vstupu manipulovat nebo znehodnocovat.“

CEO Coinbase dále dodává:

„Většina lidí si dnes stále myslí o kryptoměně, že jsou to legrační peníze, nebo spekulativní třída aktiv. Ale věřím, že uvidíme tuto věc z jiné perspektivy. Pravděpodobně to začne u mladých lidí, jako mnoho jiných věcí, kdy bude držení vládní měny vnímáno jako legrační peníze.“

Závěr

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong řekl, že dolar je na dobré cestě, aby byl považován za „legrační peníze.” Odkazuje přitom jednak na zadlužení a také na fakt, že krpto, jako je Bitcoin, nelze tak snadno manipulovat nebo vydávat, jak se vám zlíbí. Počet mincí BTC je totiž omezený a také rychlost jeho těžby je přesně stanovená a nelze ji svévolně měnit.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

Deutsche Bank: Kryptoměny nezničí hotovost! Dinosaurus zatím přežije

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

3 Comments

 • XTRADER

  Len ten dlh je vo vlastnej mene, a USA je najväčšia vojenská veľmoc. Tak ako Japonsko ma svoj dlh už cez 238% HDP.
  https://tradingeconomics.com/japan/government-debt-to-gdp

  Nič sa nedeje, ked dlh je v menej danej krajiny. Jediný kto tu je pre srandu, je pán majiteľ Coinbase, ktorý len chce podporiť svoj biznis vdaka neznalosti svojich klientov, ale ked nosíte tričko, tak sa od vás nečaká, že sa rozumiete do makroekonomiky.
  Do 10y tu skôr nebude COINBASE. Ale pán majiteľ už bude multimilionar a čuduj sa svete v USD. Ale chápem, že marketing je svätá vec, ked sa obchoduje s niečim čo je ľahko manipulovateľné a hlavne žiadna centrálna nekonkuruje na trhu!!! privátny veľkým žralokom. Proste ako tu urobili na Bitcoin. Ale o tom radšej neverejne.

 • Mycelium Univerzum

  Nevidim nic zle na tomto marketingu ak posunie spolocnost k lepsiemu svetu.Bitcoin mi mozno zabezpeci nezavislost na systemu,vlastne potraviny,voda,byvanie,energie a slobodny platobny system.To je moj ciel.Dufam.

  • Tom

   Tak se na to mrkněme z větší perspektivy, jenom Bitcoin spotřebuje aktuálně cca 77 TWh (přibližně tolik ročně vyrobí Česká republika). Takže v době, kdy už je snad všem jasné, že se řítíme do klimatické, ekonomické a sociální katastrofy budem stále pálit do vzduchu takové množství energie a budem se stále tvářit, že jsou kryptoměny platidlem budoucnosti, ikdyž s ním nikdo nikdy neplatíme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *