Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

KuCoin – Kompletní recenze: burza, KCS, poplatky… Stojí za to se registrovat?

Ať už chcete začít kupovat, prodávat nebo obchodovat kryptoměny a nejste si jisti, zda je KuCoin vhodná burza, máme pro vás recenzi. Poslední dobou se stále častěji mluví o burzách Binance a Coinbase, přesto však existují také další burzy, které určitě mají co nabídnout. Na jednu z nich se dnes podíváme trochu blíže.

Úvod a historie

KuCoin je kryptoburza se sídlem v Hongkongu. Burza byla spuštěna v roce 2017, což z ní činí jednoho z mladších hráčů na trhu. Tým však na platformě pracoval již mnohem dřív. Zakladateli burzy jsou Michael Gan a Eric Don. Již začátkem roku 2018 bylo oznámeno, že se jim podařilo získat více než 1 milion uživatelů.

Prostředky na rozvoj kryptoburzy byly získány prostřednictvím ICO, které trvalo od 13. srpna 2017 do 1. září 2017.  Burza vydala své nativní ERC-20 tokeny – KuCoin Shares (KCS). V prvotní nabídce tokenů bylo prodáno 100 000 000 KCS za cca 20 000 000 dolarů.

KuCoin je mezinárodní kryptoburza poskytující své služby v mnoha státech po celém světě, včetně ČR, SR, USA, UK či Japonska. Tato obchodní platforma od svého založení neměla žádný vážnější bezpečnostní problém. Samozřejmostí je pak dvoufázová autentizace, heslo pro trading, důvěryhodná zařízení a IP adresy a další bezpečnostní prvky. Registrace je intuitivní a provedete ji po kliknutí na Sign Up (zde).

KuCoin, registrace

K čemu slouží burza KuCoin

Primárně se jedná o burzu altcoinů. V kryptosvětě máme dva hlavní druhy burz a směnáren. První jsou tzv. vstupní brány, kde je možné více či méně snadno, rychle a levně nakupovat krypto za fiat měny, jako je koruna, euro či dolar.

KuCoin se primárně řadí do té druhé skupiny, tedy mezi burzy nejvíce orientované na nákup z velkého výběru altcoinů a trading Bitcoinu i altcoinů. Jinými slovy, pokud si chcete nakoupit či prodat altcoiny, včetně těch menších či méně známých, tak právě zde najdete co hledáte. To ale není zdaleka vše, tak čtěte dále.

Vklady a výběry

Jediná možnost, jak na této burze lze v současnosti nakupovat krypto za fiat, je nákup kartou v USD a EUR. U nákupu kartou je však třeba počítat s vyšším poplatkem, konkrétně 3,5 %.

Kromě toho lze samozřejmě provádět vklady a výběry všech zalistovaných kryptoměn. Proto spíše doporučujeme pro vstup využít některou vstupní bránu a poté si na burzu typu KuCoin vložit např. Bitcoin, za který si zde nakoupíte další altcoiny, začnete obchodovat, nebo si to uzamknete… KuCoin neúčtuje poplatky za vklady a má různý pevný poplatek za výběr, který se liší podle transakčních nákladů různých kryptoměn.

Nákup, prodej a trading

trading, KuCoin

Po kliknutí na tlačítko Markets se vám otevře cesta k obchodování stovek kryptoměn. Z hlavních obchodních párů si můžete zvolit Bitcoin (BTC), KuCoin Shares (KCS) a stablecoin Tether (USDT). Kromě toho burza nabízí nepřeberné množství altcoinových párů – lze tedy obchodovat také mnohé altcoiny mezi sebou.

Nabídka obchodních párů je na KuCoinu skutečně ohromující. Na jejich vyjmenování nemáme místo, jsou jich stovky, nezbývá tedy, než abyste se sami pustili do průzkumu.  K dispozici je vyhledávání, které vám to značně usnadní.

obchodní páry, KuCoin

Samotné obchodování je na kryptoburzách velmi podobné, liší se jen velmi mírně a často jen designem stránky. Proto budeme tomuto tématu věnovat samostatný článek, kde si ukážeme, jak obchodovat na burze, aby tomu rozuměl i nováček. Již brzy!

Další produkty

Kromě samotného obchodování pak kvalitní kryptoburzy nabízejí velké množství produktů a služeb. Konkrétně na této burze naleznete např. obchodování s pákou. KuCoin nabízí trading s až 100násobnou pákou. Další možností je lending (uzamčení kryptoměn s úrokem).

Držení kryptoměn na burze se moc nedoporučuje. Přesto, pakliže to chcete přesto udělat, proč nevyužít možnost získat úrok? Na KuCoinu můžete na 7, 14 nebo 28 dní uzamknout kryptoměny USDT, BTC, ETH, EOS, LTC, XRP, ADA, ATOM, TRX, BCH a BCHSV. Další možností je nová beta verze Pool-X nabízející úrok 12 % ročně + něco navíc jako POL odměnu.

Kucoin nabízí také další možnosti výdělku, jako referral, KCS bonus a zprostředkovaný staking  mnoha kryptoměn, např. Cosmos (ATOM), EOS, Tron, Ontology, Tezos, atd..

A v neposlední řadě je ještě třeba zmínit IEO. Po množství podvodných ICO se jejich popularita takřka vytratila. Nahradily je prvotní nabídky na burzách.

KuCoin shares (KCS)

Tokeny KuCoin shares (KCS), postavené na Ethereu, slouží k několika účelům. Umožňují uživatelům získávat podíl ze zisku pomocí pravidelné dividendy, přijímat speciální nabídky a slevy na poplatcích.

Hlavní výhodou KCS je tak kromě slevy na poplatcích právě podíl ze zisku burzy. Denně za jejich držení dostáváte určitou odměnu. Burza uvádí, že hodleři KCS si mezi sebou každodenně rozdělí plných 50 % zisku.

To je velmi lákavé, když uvážíme, jak prudce rostou burzám jejich zisky a že jsou to právě burzy, kdo v posledních letech na kryptu nejvíc vydělal. K tomu navíc probíhá pálení tokenů.  Tým KCS 31. ledna 2020 spálil 513 100 KCS za 4. čtvrtletí 2019. Jednalo se o již 9. čtvrtletní pálení. Aktuálně je v oběhu 81 850 451 KCS a celková nabídka činí 171 850 451 KCS. Cena za jednotku je v době přípravy článku (1. 2. 2020) 1,15 $.

Poplatky

Burza má VIP slevy na poplatcích pro velké hráče. Pokud obchodujete do 5 BTC (200 KCS) měsíčně a zároveň na burze nehodlujete více, než (ekvivalent) 5000 KCS, tak nárok na slevu za objem nemáte. Přesto jsou poplatky poměrně velmi nízké. Když provedete obchod, zaplatíte poplatek, který činí 0,1 %,  resp. 0,08 % pokud držíte tokeny KCS a platíte jimi poplatky.

poplatky, trading

Shrnutí a celková recenze

Mezi největší výhody KuCoinu, díky kterým se momentálně řadí mezi špičkové burzy, patří bezpečnost, nízké poplatky a obrovské množství obchodních párů. Samozřejmostí je možnost návštěvy z webu i prostřednictvím mobilní aplikace pro Android i iOS. Velmi zajímavé jsou pak tokeny KCS, které uživatelům přinesou podíl ze zisku burzy a také množství dalších výhod, jako je sleva na poplatcích. Nevýhodou je nemožnost vkladu fiat měny a poměrně nízké objemy obchodování u některých párů, kde by mohl nastat problém s likviditou. Obecně však KuCoin patří mezi špičkové kryptoměnové obchodní platformy a proto věříme, že stojí za to se registrovat a alespoň si ho vyzkoušet.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Kandidát na prezidenta USA řekl, že regulace nezabrání lidem kupovat Bitcoin

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *