Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Wall Street Blockchain Alliance lobuje u berňáku za nedaněné nákupy kávy kryptem

Wall Street Blockchain Alliance naléhá na IRS, aby umožnili malé platby, jako je nákup piva či kávy, Bitcoinem nebo jinou kryptoměnou bez zdanění.

Danění drobného nákupy kávy

Ve světě kryptoměn jsou dvě hlavní oblasti, kde se, ať se nám to líbí či ne, setkávají běžní úživatelé se zákony. První oblastí je ověřování totožnosti, což nutí burzy prostřednictvím KYC a AML regulací získávat a uchovávat osobní data zákazníků. Druhou oblastí, kde prakticky při jakémkoli použití krypta narazíte na zákony, jsou daně.

Daně z kryptoměn dosud nejsou ve většině států příliš jasné. Již delší dobu mnoho kryptonadšenců volá za daňové osovobození nákupu kávy a dalších drobných plateb. Dle současných pravidel by přitom i u těchto nákupů ke zdanění mělo dojít.

V zásadě to znamená, že pokud máte v kapse pár satoshi a koupíte si za ně třeba zmíněný hrnek kávy, spouštíte tím proces daně z kapitálových výnosů. To je však nesmírně težkopádné a pro uživatele to představuje neúměrnou byrokratickou zátěž. Vlastně se tak staví překážka v používání krypta k platbám za zboží a služby. Nedává moc smysl představa, že si budete muset každý drobný nákup někam zaznamenávat, schovávat si účty a vést si kvůli tomu málem celé účetnictví.

Tohle nikdo dělat nechce a pravděpodobně ani hlídat. Kdyby krypto začalo používat k platbám ještě více lidí, mohlo by to navíc vyžadovat celé regimenty úředníků, kteří budou nekonečné seznamy nákupů ověřovat. Osvobozující výjimka zatím chybí jak u nás, tak i v dalších státech po celém světě.

Wall Street Blockchain Alliance volá po změně

Podnikatelé z newyorské neziskové neziskové Wall Street Blockchain Alliance (WSBA) se připojují k řadám kryptonadšenců. Navíc se snaží prosadit kryptoplatby jako běžnou metodu po boku hotovosti a platebních karet. Za tímto účelem vyzvali americký IRS, aby udělal více k motivaci uživatelů, aby své krypto utráceli za zboží a služby.

Uvedli:

„Vzhledem k tomu, že základním účelem mnoha kryptoaktiv – od tradičních decentralizovaných možností, jako jsou bitcoiny, po centrálně organizované stablecoiny – je sloužit jako alternativní měnová varianta, zdá se, že je současná účetní taxonomie, klasifikace a daňové zacházení nevhodné.

Zařazení kryptoaktiv do vlastnictví vytváří další požadavky na dodržování předpisů a vykazování, které podle všeho nepřispívají daňovému poplatníkovi ani obchodníkům přijímajícím kryptoměny jako platbu za zboží nebo služby. […] IRS by mohl by zvážit zavedení výjimky de minimis pro jednotlivce i obchodníky.“

Závěr

Kritici současného zdanění považují za diskriminační, že se již drobný nákup kávy nebo žvýkačky stává kapitálovým výnosem. Nepřiměřená byrokratická zátěž je uvalena na tuto metodu plateb, což také zvýhodňuje starší giganty (jako Visa či Mastercard), brání rozšířenému osvojení kryptoměn a odradí průměrného spotřebitele. Kryptoplatby by mohly vstupovat do daní až u velkých částek, což by podpořilo utrácení, podpořilo ekonomiku a rovněž moderní platební nástroje. Wall Street Blockchain Alliance za tuto změnu oroduje u IRS.

  • Případná rozumná daňová regulace by také mohla počítat s osvobozením od daně po 3 letech od nabytí, jako je to běžné u jiných kapitálových výnosů (akcie) a s jasným vymezením, že samotné obchodování před výběrem zisku nezakládá daňovou povinnost.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Top 5 nekrologů Bitcoinu za rok 2019 – nejlepší předpovědi konce BTC

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *