Středa, 19 březnaVítejte na hodlerském webu!

V dubnu se sejde ECB a dalších 5 centrálních bank a projednají digitální měnu (CBDC)

Dle Japan Times se guvernéři několika centrálních bank chystají na setkání, kde budou diskutovat o společném výzkumu CBDC (digitální měny centrální banky).

Centrální banky se údajně sejdou, aby projednaly společný postup při tvorbě digitální měny

Digitální měna centrálních bank (CBDC) je aktuálně velmi žhavým tématem kryptosvěta. Na jednu stranu se sice nejedná o kryptoměnu, ale spíše o digitální formu peněz, které de facto na účtech v bance již digitální jsou. Nicméně by to mohlo přinést určité výhody, pokud by se centrálním bankám např. podařilo spustit společný projekt.

Potenciální výhody jsou však stále bodem jednání a úvah a teprve uvedení do praxe ukáže, zda se tento krok osvědčí a co to přinese. Teprve poté bude jasné, zda CBDC např. zrychlí a zlevní transakce, zvýši bezpečnost nebo umožní jiné zásadní změny a modernizaci plateb obecně.

CB Evropské unie, Velké Británie, Kanady, Japonska, Švédska a Švýcarska by mohly i o těchto tématech jednat v dubnu, kdy se údajně guvernéři sejdou ve Washingtonu D.C. Schůzka by měla proběhnout při příležitosti konference Mezinárodního měnového fondu, které se budou účastnit.

Širší spolupráce

Centrální banky neberou krypto na lehkou váhu. Zatímco indická CB proti kryptu podnikla kroky – Kryptohodler nedávno informoval o čekání na soudní rozhodnutí, zda byly omezení v pořádku – mnoho dalších bank se snaží pochopit a příjmout digitální inovace. Vyplývá to z nedávno oznámené širší spolupráce mezi zúčastněnými centrálními bankami.

Bank of England v lednu oznámila, že prozkoumá CBDC společně s výše uvedenými centrálními bankami a Bankou pro mezinárodní platby.

Závěr

Centrální banky se spojují a diskutují o výhodách digitální měny, o různých výzvách a o kybernetické bezpečnosti. Bez Bitcoinu by k takové diskuzi pravděpodobně nikdy nedošlo a nutno dodat, že Bitcoin má jednu nespornou výhodu – je nestranný, a tím pádem použitelný všemi bez toho, aby si vzájemně záviděli. CBDC budou vždy v rukou jedné či několika centrálních bank, což ostatní státy a banky povede k tomu, že budou chtít mít taky svoji digitální měnu. Nevýhodou BTC z pohledu těchto institucí však je, že s ním nemůžou dělat svoji měnovou politiku, plánovat inflaci, nebo pružně měnit množství peněz v oběhu. To jim naproti tomu umožňuje jak současná měna, tak i vydání digitální měny.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

„Je to Ripple, XRP, nebo psí hovno?” Šéf Bitmexu komentuje nový obchodní pár

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *