Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cryptoinvest: Strategii je třeba mít napsanou, v hlavě nestačí!

Společně můžeme dokázat víc, než každý zvlášť. Jedním z nejdéle působících aktivních tvůrců videí o kryptoměnách v CZ/SK komunitě je Tomáš z kanálu Cryptoinvest, který po zabanování přešel na decentralizované platformy a nový crypto kanál. V tomto videu vám vysvětlí, proč je dobré mít svou strategii, mít dobrou strategii, a proč nestačí mít své plány jen v hlavě.

Máte (dobrou) strategii?

Předtím, než si společně pustíme video, kde vám Tomáš představí svou strategii, dovolme si krátké zamyšlení. Video bude velmi dlouhé, takže jen krátce, ale přece jen je zde pár věcí, které bychom rádi doplnili.

Začněme od začátku. Pokud jste tu náhodou noví, nedoporučujeme cokoli dělat, než se trochu rozkoukáte. Rozhdoně se nejdříve zaměřte na vzdělání. Pokud jste ve fázi, kdy hltáte nové informace a postupně si tvoříte určitou širší představu, co je vlastně Bitcoin, proč vznikají altcoiny, jak fungují burzy, atd., tak výborně! Nesnažte se tvořit svou vlastní strategii na sílu. Dejte si na čas a využijte čekání k tomu, že se naučíte trpělivosti. Nic vám nikam neuteče, příležitostí bude ještě spousta, a vy je dokážte využít jen tehdy, když se naučíte zvládat hamižnost, netrpělivost a další překážky.

Vyberte si strategii podle času. Na čas se obvykle zapomíná. Tohle je základ – zvolte si svou strategii podle toho, kolik máte času. Zvolte si ji i podle toho, co vám dává větší smysl. Je to krátkodobý rychlý trading? Co třeba poziční střednědobé obchodování? Nebo dáváte přednost dlouhodobému HODLu? Do jaké míry hodláte jednotlivé časové rámce mezi sebou kombinovat? V jakém podílu si mezi ně rozdělíte prostředky a jak zajistíte, že se nepromíchají? Tohle jsou otázky, které byste měli mít velice dobře promyšlené a podpořené všemi možnými argumenty, riziky, svými možnostmi, znalostmi, atd. Vynechání tohoto kroku způsobí, že budete tápat ve tmě a vaše strategie se vám naskonec rozpadne.

Kapitál. Vaše strategie bude záviset také na vašich finančních možnostech. Jinak se bude invstovat či tradovat někomu, kdo k tomu má vyčleněný kapitál ihned a úplně jinou strategii zvolí ten, kdo bude do kryptoměn vkládat část svého pravidelného

příjmu. Také na množství peněz samozřejmě záleží. S velkým množstvím kapitálu budete pravděpodobně volit mnohem opatrnější strategii. S menším rozpočtem si naopak zpravidla můžete troufnout více zariskovat.

Dodržujte plán

Strategii si zvolte vlastní. Nebývá nejlepší volbou, když se budete chtít opičit po někom jiném. Co funguje jemu, nemusí nutně fungovat vám. A když už si zvolíte svůj vlastní plán, měli byste se podle něj řídit. Strategie by se měla měnit pouze tehdy, když máte k dispozici zásadní nové informace, na základě kterých je třeba ji upravit. Nemusí být bůhví jak složitá, ale dodržujte ji. Většinou lidé udělají nejvíce chyb tehdy, když se snaží dlouhodobý plán operativně měnit na základě krátkodobých akutních událostí a příčin.

unionas: Funzone KryptoHodler
I ty se můžeš zapojit a napsat zajímavý článek pro ostatní! KryptoHodler nabízí možnost zveřejnění přínosných článků od fanoušků a čtenářů na našem webu. Podívejte se, jak si s výzvou poradil -ricc-, inspirujte se a napište sami o tom, co sami používáte, čemu rozumíte, nebo co jste v kryptosvětě zažili. Potom nás kontaktujte třeba na Facebooku a pokud článek splní kvalitativní a faktografická kritéria, rádi ho zveřejníme, popř. vám ochotně pomůžeme s jeho dokončením.
Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Před jakoukoli investicí vždy proveďte vlastní průzkum.

Závěr – video

Zvolte si dobře svou vlastní strategii. Nikdo jiný to za vás totiž neudělá. A budeme rádi, když se spolu sejdeme u dalších článků a videí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *