Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

PayPal spustil obchodování kryptoměn; EU rozhodne o digitálním euru v lednu; daňový úřad jde po uživatelích Coinbase: Příběhy týdne

Někteří krypto na PayPalu vítají, jiní ho v této podobě rádi nevidí, ale faktem zůstává, že může oslovit nesmírné množství lidí. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě. …Asi jako daně.

PayPal spustil obchodování kryptoměn

Je to tady, obchodování kryptoměn na PayPalu bylo ve čtvrtek poprvé spuštěno. Zatím je přístupné pro všechny oprávněné zákazníky ve Spojených státech. Ti byli přitom až dosud na čekací listině. Společnost navíc zvýšila týdenní limit pro kryptoměny z původně zamýšlených 10 000 dolarů na dvojnásobek. Touto dobou PayPal informuje všechny své americké zákazníky o dostupnosti nových krypto služeb.

Zajímavostí je také vyjádření CEO PayPalu, který řekl: „Přechod k digitálním formám měn je nevyhnutelný a přináší s sebou jasné výhody, pokud jde o finanční začlenění a přístup; účinnost, rychlost a odolnost platebního systému; a schopnost vlád rychle vyplácet finanční prostředky občanům.“

Teprve koncem minulého měsíce KryptoHodler informoval, že tato společnost nabídne stovkám milionů zákazníků po celém světě kryptoměny, a již tu máme zahájení v USA. PayPal postupuje rychle a očekává se, že celosvětově bude služba spuštěna na začátku roku 2021. Odpůrci však namítají, že dokud PayPal naumožní výběry kryptoměn, nelze jím nabízené produkty považovat za víc, než jsou určité derivátove investiční nástroje navázené na kurz kryptoměn.

EU rozhodne o digitální měně již v lednu

Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová uvedla, že by ECB měla dojít k rozhodnutí, zda vydá digitální měnu, již začátkem příštího roku. Na čtvrtečním panelu pro online politiku Lagardeová objasnila, že se ECB se svým případným digitálním eurem „nesnaží být první“

v úsilí o vydání digitální měny centrální banky (CBDC). To však již zřejmě ani nemůžou, protože prvenství má Čína, kde již probíhá veřejné testování digitálního juanu.

První začátky konzultací o digitálním euru se datují od října tohoto roku, přičemž diskuze budou dokončené v lednu 2021. V tu chvíli se rozhodujeme, zda půjdeme s digitálním eurem kupředu,” uvedla Lagardová.Moje tušení – ale toto je rozhodnutí, které bude přijato kolektivně – je, že bychom se mohli vydat tímto směrem,” dodává. ECB pak kromě soukromí uživatelů zváží boj proti praní peněz a financování terorismu. Pokud se rozhodne digitální měnu EU vytvořit, podle odhadů potrvá dva, tři nebo i čtyři roky, než bude digitální euro spuštěno.

Berňák zamířil do řad uživatelů Coinbase

Uživatelé Coinbase zaznamenali zvýšený zájem daňových úřadů. Firemní daňoví právníci a specialisté z právnické firmy Davida W. Klasinga tvrdí, že sledovali nárůst aktivity vymáhání IRS u uživatelů Coinbase, kteří nedodržují své daňové požadavky. Firma varuje kryptoinvestory před následky daňových úniků. Uvádí:

„Pokud jste ve svých minulých podáních neoznámili držbu Bitcoinu nebo jiných virtuálních měn, nebo jste podali neúplný nebo zavádějící obrázek o vašich držbách kryptoměny, nastal čas jednat, abyste to napravili. Jakmile začne audit nebo trestní vyšetřování daní, bude příliš pozdě na to, abyste změnili své přiznání nebo využili dobrovolný program odhalení.“

Povinnost danit zisky z kryptoměn mají všichni, kteří nějaký zisk (rozdíl mezi příjmem z prodeje a nákupní cenou) realizovali. Pokud jde o uživatele Coinbase, burza v říjnu vydala zprávu o transparentnosti , která by podle právnické firmy měla „sloužit jako hlavní budíček“ uživatelům. Níže vidíte počty žádostí o údaje o aktivitách zákazníků dle jednotlivých zemí za první pololetí 2020.

(Zdroj: Coinbase)

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *