Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Předseda SEC Jay Clayton odejde z komise do konce roku

Na konci roku 2020 končí ve funkci předsedy Jay Clayton, bývalý korporátní právník, který od roku 2017 vede Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC). Na konci funkčního období si pochvaluje ochranu investorů.

Jay Clayton odchází z SEC

Clayton složil přísahu 4. května 2017 a podle některých zde vedl křížovou výpravu proti kryptu a šikanoval kryptoměnové projekty. Během drakonického období Claytonova předsednictví SEC na pokutách údajně získala 1 miliardu dolarů, což je 4x více než celý jejich roční rozpočet ve výši 250 milionů dolarů. Část těchto pokut byla namířena proti podnikatelům, kteří se pokoušeli tokenizovat a modernizovat.

Represe komise podle všeho mohly zpomalit inovace v USA. Clayton se ve své funkci opíral o zákon z roku 1933. Ten byl přitom napsán během Velké hospodářské krize, v době, kdy neexistovalo nic jako dnešní všudepřítomná auta, natož internet nebo blockchain.

„Chtěl bych poděkovat prezidentu Trumpovi za příležitost a podporu a svobodu vést ženy a muže SEC,” řekl odstupující Clayton.

TIP: Telegram se vzdává kryptoměny Gram a projektu TON po bitvě s americkým regulátorem

Claytonovy cíle v komisi

Jak informoval deník New York Times, SEC během funkčního období pana Claytona zaznamenala 3 152 zákroků, tedy o něco více než Mary Jo Whiteová v letech 2013 až 2017. Claytonská éra pak přinesla finanční prostředky v celkové výši 16,8 miliard dolarů, opět o něco více než za dob paní Whiteové. Pokud jsou tedy příjmy a počet zásahů

hlavním měřítkem, tak byl Jay Clayton podle všeho úspěšným předsedou. K největším úspěchům pak jistě patří také odstoupení Elona Muska z vedení Tesly a obdaření jej pokutou ve výši 20 milionů dolarů.

Ve svém prvním projevu ve funkci předsedy Clayton zdůraznil ochranu investorů a v tomto duchu vedl také všechna svá tažení. Současně na počátku svého předsednictví uvedl, že nevidí potřebu „velkoplošných změn základního regulačního přístupu komise.“ O podpoře invací a tvorbě rozumných regulací nově vznikajícího odvětví průmyslu bylo slyšet hodně ze všech stran, s výjimkou SEC. Clayton však vlastní působení v komisi zhodnotil pozitivně a nešetřil chválou:

„Díky tvrdé práci různorodého a inkluzivního týmu SEC jsme zlepšili ochranu investorů, podpořili tvorbu kapitálu pro malé i větší podniky a umožnili našim trhům fungovat transparentněji a efektivněji.”

TIP: komisařka říká: Celá komise má být plná “kryptorodičů”, a ne jen jedna “Kryptomáma”

Závěr

Odstupuje předseda, pod jehož vedením regulační orgán důsledně odmítal návrhy na bitcoinový burzovně obchodovaný fond (ETF) a přijal celou řadu opatření proti ICO. Pokud se po spočítání všech hlasů potvrdí Joe Biden jako nový prezident USA, zřejmě bude mít možnost dát příležitost někomu jinému.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *