Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy: Cardano testuje Shelley; Kryptomáma nominována na druhé funkční období v SEC; Institucionální investoři; Odliv BTC z Coinbase…

Vítejte u kryptozpráv na webu o kryptoměnách Krypto Hodler. Opět jsme si pro vás připravili několik velmi zajímavých novinek a událostí, tak jako vždy. Početná Cardano komunita má konečně co slavit s dlouho očekávaným forkem Shelley, a další aktuální zprávy.

Cardano testuje Shelley

Důležitá aktualizace Shelley vstoupila 9. června do veřejného testování. Cardano by mělo díky novinkám, které má nejnovější aktualizace přinést, zahájit stakování mincí. To dosud fungovalo jen v rané testovací fázi pro zaregistrované uživatele, kam se již další nemohli přidat. Očekávaný update Cardana je navržen tak, aby přeměnil Cardano v plně decentralizovanou síť použivající proof-of-stake. To přinese hodlerům ADA dividendu. „Veřejná testovací síť Shelley se otevře, aby každý operátor, který chce zřídit stake pool na Cardanu, mohl toto udělat a být připravený na staking a delegování na mainnetu koncem letošního léta.”

Kryptomáma nominována na druhé funkční období v SEC

Hester Peirce, chcete li Pierceová, je komisařka SEC s funkčním obdobím do června 2020, známá mezi kryptonadšenci jako Kryptomáma. Podle nedávné tiskové zprávy Bílého domu prezident Trump jmenoval Peirceovou, aby sloužila v druhém funkčním období v komisi pro cenné papíry a burzy SEC. Bude-li mít podporu ze Senátu, prodlouží se její funkční období a bude pracovat jako komisařka SEC až do roku 2025. V komisi je však v menšině a navzdory jejímu nesouhlasu SEC odmítla dosud všechny žádosti o povolení bitcoinových burzovně obchodovatelnách fondů – tzv. ETF.

V únoru Kryptomáma uvedla, že by SEC měla dát krypto startupům, které provádějí prodej tokenů, tříleté období bezpečného přístavu, než budou jejich digitální aktiva podléhat předpisům o cenných papírech. To by jim mělo poskytnout dostatek času k prokázání, že jsou jejich tokeny legální.

Třetina institucionálních investorů již vlastní krypto

Společnost Fidelity zveřejnila výzkum, který říká, že více než třetina institucionálních investorů po celém světě již vlastní kryptoměny. Konkrétní čísla vycházejí z průzkumu, kterého se účastnilo 774 institucionálních investorů. Celosvětově jich vlastní krypto 36 %. V USA jde pouze o 27 %, což je však více než loňských 22 %. Asi nebude překvapením, že nejoblíbenější kryptoměnou institucí je Bitcoin (BTC). Většina institucí přitom nakupuje kryptoměny přímo, zatímco 40 % investorů zvolilo deriváty. Pouze 20 % účastníků průzkumu pak uvedlo, že nevidí nic zajímavého na třídě krypto aktiv.

Odliv BTC z Coinbase

Uživatelé trestají Coinbase za výpadek, ke kterému došlo 1. června během nárůstu provozu, když se bitcoin snažil prorazit úroveň odporu 10 000 $. O několik dní později jeden z nejslavnějších uživatelů burzy, autor knihy Black Swan Nassim Taleb, opustil Coinbase. Nebyl zdaleka sám. 7. června uživatelé Coinbase vybrali o 22 000 více bitcoinů, než vložili. Jde o druhý největší odliv BTC z této burzy v historii, v dolarové hodnotě pak dokonce první. 28. července 2017 došlo k odlivu 22 500 BTC, což však při tehdejší ceně 2 785 USD za jeden bitcoin činilo skromných 63 millionů dolarů, oproti nedělním 214 milionům dolarů. Data vycházejí z údajů společnosti Glassnode a poukazují mimo jiné dále na to, že Coinbase nadále drží téměř milion BTC, což je nejvíce ze všech burz a směnáren na světě. Problémy se škálovatelností tak podle všeho netrápí jen většinu kryptoměn, ale rovněž největší hodlery, ke kterým možná trochu nešťastně, byť pochopitelně, patří burzy.

Spoluzakladatel Redditu chce bojovat proti rasismu

Alexis Ohanian, milionářský technologický podnikatel a spoluzakladatel online sociální platformy Reddit, nedávno zveřejnil plány svého osobního boje proti rasismu. Současně uvedl, že od části svých plánů ustoupil, aby pomáhal černé komunitě: Rezignoval jsem jako člen rady Redditu, naléhal jsem na ně, aby obsadili mé místo černým kandidátem.” Spojené státy druhým týdnem čelí rozsáhlým protestům proti policejní brutalitě a rasismu, které odstartovala vražda George Floyda příslušníkem policie poté, co údajně zfalšoval 20 dolarů. „Budu používat budoucí zisky ze svých akcií Redditu, abych sloužil černé komunitě, hlavně k potlačení rasové nenávisti,” řekl Ohanian.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *