Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Fidelity Digital Assets vstupuje do Evropy! Instituciální kryptoslužba v expanzi

Jedna z největších společností poskytujích kryptoměnové finanční služby – Fidelity se chystá vstoupit na evropský trh s produktem zaměřeným na instituce.

Fidelity míří do Evropy

Start služby správce kryptoaktiv pro instituce společnosti Fidelity patřil svého času k nejžhavějším a nejočekávanějším událostem kryptosvěta. Řadil se tak mezi fundamenty, jako byl Bakkt, který zahájil provoz začátkem letošního podzimu, či bitcoinové ETF, na které se díky regulačním obstrukcím stále čeká.

Společnost Fidelity právě ozámila, že jejich služba umožňující instituciálním investorům nakupovat digitální aktiva kontrolovaným způsobem bude dostupná také v Evropě. V oficiálním oznámení společnost uvádí:

„Fidelity Digital Assets, Ltd. nabídne investorům přístup ke službám úschovy a provádění obchodních transakcí v oblasti digitálních aktiv pro investory, jako jsou zajišťovací fondy, rodinné kanceláře a zprostředkovatelé trhu.”

Rozvoj kryptoslužeb pro Bitcoin a další kryptoaktiva

Fidelity zatím podporuje pouze Bitcoin, ale již se vyjádřili, že zákazníci mají zájem také o Ethereum. Do budoucna přitom právě ETH plánuje přechod na staking, což by investorům přineslo obdobu akciové dividendy, díky které může být o Ethereum v budoucnosti značný zájem.

Společnost v tomto směru zatím nic konkrétního neslibuje. Pouze nespecifikovaně uvádí, že jejich nabídka se týká BTC a časem bude zahrnovat další digitální aktiva:

„Bezpečné, kompatibilní a institucionální úložné řešení pro bitcoiny, a další digitální aktiva v budoucnosti.”
Fidelity slibuje bezpečné uložení digitálních aktiv, na které velcí instituciální hráči rádi slyší. Tom Jessop, vedoucí oddělení podnikového rozvoje společnosti Fidelity Investments a prezident společnosti Fidelity Digital Assets uvedl:
„Od uvedení našeho produktu v USA před rokem jsme zaznamenali významný zájem a angažovanost institucionální komunity a nevykazuje to žádné známky zpomalení.”

Evropa na řadě

Také zájem Evropských klientů, vstup tradičních burz a mnohé další tržní ukazatele podle Jessopa značí, že trh roste a s ním i jeho potenciál a důvěra společnosti v v geografické rozšíření podnikání v oblasti digitálních aktiv.
Chris Tyrer, bývalý vedoucí projektu digitálních aktiv v Barclays Investment Bank, byl jmenován jako šéf Fidelity Digital Assets v Evropě.

Závěr

Fidelity se svou custody službou expanduje do Evropy. „Poptávka, kterou jsme viděli po našich službách pro správu digitálních aktiv a provádění obchodních transakcí, byla bez hranic a my rozšiřujeme naše podnikání tak, aby působilo v různých jurisdikcích pro dlouhodobou podporu tohoto odvětví. Přitom plníme závazek učinit digitálně nativní aktiva, například bitcoiny, přístupnější institucionálním investorům,” dodává Tyrer.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Globální dluh dosáhne před Novým rokem ATH – 255 bilionů dolarů! To je 32 500 USD na každého pozemšťana

Zdroj:
https://www.fidelity.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *