Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Poznejte největší hodlery na světě!

Většina z nás drží trochu BTC, ale víte, kdo jsou ti největší hráči na tomto trhu? Znáte největší hodlery na světě? V tomto díle týdeníku náhledneme do světa velkého kapitálu a zjistíme, kdo drží nejvíc mincí.

TIP: V minulém díle jste si mohli přečíst, co je to Howeyův test

Odhalíme největší hodlery

Tentokrát se zaměříme na velké hráče. Kolik bitcoinů je třeba, abyste vstoupili do světa velryb? A kdo vlastně jsou ti největší hodleři na světě? Pokud v budoucnosti cena BTC nadále poroste, mohlo by být stále těžší se mezi ně zařadit a s tím i vyhodnější, že jste tu dnes.

  • Pokud si chcete přečíst vše o termínu HODL, kdo je hodler, jak vzniklo slovo hodlovat a co to vlastně přesně znamená, najdete to ZDE.

Kapitál potřebný pro vstup do světa velryb je velký a schopnost ovlivnit trh tak má jen velmi málo hráčů. Přesto pro vás máme útěchu. Jak jsme si ukázali v jednom z předchozích dílů, 0,27 BTC vám stačí k tomu, abyste patřili mezi 1 % největších hodlerů na světě. Pro pořádek je třeba dodat, že vás to nezařadí mezi velryby. Na to by bylo třeba trochu víc. Nicméně, vlastnit 1 celý Bitcoin se pomalu stává čím dál těžší a může se stát, že toto množství v dlouhodobém horizontu začne znamenat opravdu hodně.

animal-1850235_1280

Jak se drží velcí hráči

A nyní se již pojďme podívat na to, kdo jsou ti největší hráči na trhu. Seznamte se s největšími hodlery Bitcoinu na světě.

Barry Silbert

Barry Silbert je generální ředitel a zakladatel společnosti Digital Currency Group. Tato společnost buduje a invstuje do kryptoměnových a blockchainových firem, získala např. web CoinDesk či investiční společnost Grayscale. Celkový počet vlastněných společností přesahuje 100.

Barryho Silberta díky tomu můžete znát také pod přezdívkou King of Crypto (král krypta). Jeho společnost kromě provozování firem také investovala do Coinbase či Ripple a pochopitelně také do digitálních aktiv a Bitcoinu.

Satoshi Nakamoto

Tomu, kdo je Satoshi Nakamoto, tvůrce Bitcoinu, jsme se věnovali v tomto článku. Satoshi dokázal zůstat v anonymitě a přestože se jeden pán za něj vydává, ten pravý se pravděpodobně již navždy odmlčel. Satoshi vytěžil první bitcoinový blok, tzv. Genesis block, a také celou řadu dalších bloků. Odhaduje se, že celkem tvůrce Bitcoinu vytěžil přes milion bitcoinů. Toto masivní množství kapitálu dosud zůstává nehybné, dost možná navždy ztracené.

Bratři Winklevossovi

Winklevossovi
Dvojčata Winklevossovi

Tyler a Cameron Winklevossovi se v roce 2008 u soudu dožadovali svých práv. Tvrdili, že jim Zuckerberg ukradl jejich nápad – myšlenku, která stála za vznikem sociální sítě Facebook

. V roce 2011 vysoudili 65 milionů dolarů. V roce 2013 si zakoupili velké množství bitcoinů. Následně se stali pravděpodobně prvními známými bitcoinovými miliardáři.

Burzy

Mezi největší hodlery pochopitelně patří také kryptoburzy. Údajně se téměř 7 % všech BTC v oběhu nachází na peněženkých kryptoburz. Burzy přitom neustále rostou. Mezi ty s nejtučnějšími bitcoinovými konty patří Binance, Huobi a Bitmex. Mezi největší hráče na kryptomarketu tedy patří samotné burzy. Většina těchto prostředků však náleží klientům těchto burz, resp. jak víte, vaše bitcoiny jsou až ty, ke kterým vlastníte privátní klíče. I proto se doporučuje držet kryptoměny na burze co nejkratší dobu.

7 500 bitcoinů na skládce

Pokud litujete, že jste si někdy před necelými 10 lety nenakoupili či nevytěžili hromadu bitcoinů, možná vás uklidní, že i kdybyste to udělali, mohli byste dnes litovat ještě více. IT pracovník ze Spojeného království James Howells začal těžit již v roce 2009. V roce 2013 ukončil těžbu, prodal části laptopu, který použil k těžbě a HDD si nechal. V té době se na něm nacházely klíče k 7 500 BTC.

bitcoin, implementace, směrnice,

Strašným omylem však posléze tento disk vyhodil do koše. Jedním z největších “hodlerů” se tak díky této politováníhodné epizodě jeho života stala skládka v Newportu v jižním Walesu. Kromě 60 milionů dolarů v BTC, což je aktuální hodnota ztracených mincí, se zde údajně nachází asi 400 000 tun odpadu a každý rok se přidává dalších 50 000 tun.

Závěr

Pokud vaše jméno nepatří k výše jmenovaným, nesmutněnte. Stále lze říci, že jste zde v době, kdy ještě řada dalších lidí teprve přichází na to, že Bitcoin vůbec existuje. Pokud jeho cena nadále v dlouhodobém horizontu poroste, může se i z menšího dílku časem stát slušný obnos. Samozřejmě to není invstiční rada, každý, vč. výše zmíněných, se rozhoduje sám za sebe. Tak hezký nedělní večer!

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *