Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

FED za poslední měsíc vytiskl víc peněz, než je tržní kapitalizace Bitcoinu

Kvantitativní uvolňování americké centrální banky vyvolalo reakci v kryptokomunitě. Vypadá to, že FED “vytiskl” jen za měsíc množství dolarů, které převyšuje celou trží kapitalizaci Bitcoinu a málem i všech kryptoměn.

FED za pouhý měsíc “vytiskl kryptomarket”

Ačkoli FED nevydal žádné oficiální prohlášení, jeho politika kvantového uvolňování nových peněz (dolarů) do ekonomiky byla oprášena a opět zahájena. Centrální banka přistupuje k tomuto kroku, když chce stimulovat ekonomiku. Jedná se v podstatě o protikrizové opatření. Máme zde tedy již krizi? A o budou dělat, pokud přijde krize a nebude opatření v záloze? Co je vlastně “QE”?

Kvantitativní uvolňování zní složitě, ale jedná se jednoduše o tisk peněz. CB vytiskne (resp. bezhotovostně vydá) nové peníze a nakoupí za ně aktiva – státní dluhopisy a jiné cenné papíry. To by mělo společně s nízkými úrokovými sazbami vést ke stimulaci ekonomiky a následně, až se ekonomika rozjede, mělo by být možné tyto kroky zase ukončit.

Inflace

Jak asi víte, čím více banka vytvoří peněz, tím se jejich tržní hodnota snižuje. Tomu se říká inlace. Inflace je odměnou za ekonomický růst. Zní to trochu tragikomicky, ale když tzv. řádní a řádně pracující lidé pracují, jak se někteří soudruzi politici označují spoluobčany, hodnota jejich úspor je systematicky snižována plánovanou inflací.

Abychom se ale dostali k oné zprávě, na kterou odkazujeme v úvodu. Vypadá to, že FED jen za poslední měsíc vložil do ekonomiky 210 miliard dolarů. To vysoce převyšuje 149miliardový marketcap Bitcoinu a téměř to odpovídá kapitalizaci všech kryptoměn. Rozvaha FEDu vyskočila z 3,77 bilionu dolarů minulý měsíc na 3,97 bilionu dolarů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://nypost.com/
https://twitter.com/

Co číst dále?

#SPPN 28 | Bitcoin není anonymní! 18 milionů BTC je vytěženo a další novinky

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *