Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tržní kapitalizace Bitcoinu je takřka na ATH! 17 000 dolarů za Bitcoin bylo překonáno. Co bude dále?

Zatímco růst ceny zlata se zastavil uprostřed letošního léta, Bitcoin nyní na své cestě vzhůru proráží jednu úroveň za druhou. Po 16 tisících dolarů za jednotku velmi rychle padla také 17tisícovka a nové ATH je opět o něco blíže. Padne historické maximum ještě letos?

Bitcoin si razí cestu vzhůru nebezpečnou rychlostí

Koncem minulého týdne Kryptohodler informoval o novém 34měsíčním maximu nad 16 tisíci dolarů. Bitcoin ještě tentýž den toto maximum posunul o několik stovek dolarů výše. Je to pár dní a další kulatá hodnota byla s prudkostí smetena. V době přípravy tohoto článku nové téměř tříleté maximum činí cca 17 800 USD. Ještě v září tohoto roku se dal jeden BTC pořídit za lehce přes 10 tisíc dolarů. Snadno si tedy lze odvodit, že za necelé dva měsíce vzrostla cena Bitcoinu o úctyhodných 78 %.

Co bude dále? již chybí poměrně málo a můžeme začít odpočítávat hodnoty k dosažení ATH, tedy historického maxima přibližně na 20 000 USD / BTC z roku 2017. Pokud jde o cenu, není v tuto chvíli takřka žádná další úroveň, která by zbývala, kromě ATH. Pokud jde o tržní kapitalizaci, v úterý 17. listopadu 2020 jsme málem dosáhli nového historického maxima. Zatím tedy úplné maximum pokořeno nebylo, ale jak můžete vidět na grafu níže, bylo to jen o chlup. Stačí již jen velmi malý růst a celková hodnota všech mincí v oběhu pokoří své ATH. Důvodem, proč k tomu dojde dříve než u ceny BTC, je pochopitelně množství přidaných jednotek, které byly vytěženy od závěru roku 2017.

Tržní kapitalizace Bitcoinu (zdroj: TradingView)

Co žene cenu hlavní kryptoměny vzhůru?

Dnes cena Bitcoinu dosáhla nové 34měsíční maximum. V tuto chvíli se růst zastavil na úrovni zhruba 17 800 dolarů za jednotku. Rýsuje se nám sedmá zelená svíčka v řadě na týdenním grafu. V historii přitom došlo jen velmi zřídka k tomu, že by cena BTC uzavřela v plusu 8 (nebo dokonce více) týdenních svíček v řadě. Naposledy k tomu došlo mezi dubnem a červnem roku 2017. Zajímavá je pak rovněž situace na měsíčním grafu. Ten byl totiž na přelomu let 2017 a 2018, tedy v době formování cenového ATH, uzavřen na necelých 13 900 dolarech. Pokud se tedy cena Bitcoinu

udrží nad touto úrovní do konce listopadu, zaznamenáme nejvyšší uzavření měsíční svíčky v historii Bitcoinu.

Co může za tento překotný růst? Můžeme jen hádat, ale zřejmě to bude kombinace všech fundamentálních a technických faktorů dohormady. Nelze vyčlenit jednu věc a říct, že je zodpovědná za bull market. Nicméně můžeme jmenovat několik z těch nejdůležitějších, mezi které patří všechny pozitivní vlastnosti Bitcoinu, a dále pak letošní halving. Během něj se po 4 letech letech opět snížila rychlost těžby o polovinu. Také zde máme mnoho společností, které začaly investovat do bitcoinů, včetně MicroStrategy či Square. Dále legenda z Wall Street Paul Tudor Jones či miliardářský investor Stanley Druckenmiller. Grayscale zprostředkovává instituciálním investorům již půl milionu BTC ve svém bitcoinovém investičním fondu. …A celá řada dalších faktorů.

TIP: PayPal spustil obchodování kryptoměn; EU rozhodne o digitálním euru v lednu; daňový úřad jde po uživatelích Coinbase: Příběhy týdne

Závěr

Jedinou kryptoměnou z top 20, která je za posledních 24 hodin v mínusu, je stablecoin Tether (USDT). Zároveň však žádná z nich svým růstem příliš nepřekonává Bitcoin, jehož dominance již dosahuje 65,7 %. S aktuální cenou přibližně 17 700 USD / BTC již chybí jen asi 2 300 dolarů k dosažení cenového ATH a pouhých cca. 400 dolarů k překonání ATH na grafu tržní kapitalizace. Nyní tedy budeme, co se týče kryptomarketu, sledovat, kdy dojde na některou z těchto úrovní a zda to bude ještě v roce 2020.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *