Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Další den, další 3leté maximum pokořeno! Bitcoin se podíval na 18 500 dolarů za minci a kapitalizace má nové ATH

Včera 17 tisíc $, dnes ráno 18 tisíc dolarů za minci a co bude zítra? ATH? Čekání na větší korekci se nyní rovná čekání na růst altcoinů oproti Bitcoinu. Zdá se, že musí přijít co nevidět, ale kde nic tu nic. To se však může velmi rychle změnit. Mezitím Bitcoin překonává jedno téměř 3leté maximum za druhým.

Další ráno, další high

Ani velrybí prodej nezastavil výlet Bitcoinu nad 16 tisíc dolarů. Ten “výlet” pokračoval a včera Bitcoin pokořil další kulatou hodnotu. 17 tisíc za jednotku však jako maximum od ledna 2018 padlo téměř okamžitě a kurz BTC se vyškrábal také nad 18 tisíc $. Je tu další ráno a s ním i další pokořené maximum. A tentokrát již od prosince 2017, protože, high z ledna 2018 na úrovni cca 17 700 USD / BTC právě padlo. Nové bezmála 3leté maximum tak bylo ustanoveno na hodnotě 18 500 dolarů.

Historické maximum na dosah ruky

Včera jsme vás informovali, že chybí již jen vlásek k překonání ATH na grafu bitcoinové tržní kapitalizace. Tento vlásek byl dnes ráno sfouknutý dalším silným růstem. V prosinci 2017 market cap BTC dosáhl cca 335 miliard dolarů. Dnes ráno jsme se podívali až nad 342 miliard a tato hodnota je v době přípravy tohoto článku novým historickým maximem.

BTC market cap na ATH (zdroj: TradingView)

V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje za cca 18 200 dolarů. Poslední úrovní, kterou ještě zbývá pokořit, je ATH z roku 2017 při ceně 20 000 USD / BTC. A dále už je jen “volné nebe.” Růst bezmála na dosah ATH byl prudký a nenadálý, tedy přesně v duchu kryptomarketu. To platí stále, takže se situace může rychle změnit. Aktuálně zbývá necelých 10 % k novému historickému maximu. Bitcoin je však nyní tak volatilní

, že se situace mění z hodniny na hodinu. Korekce může přijít stejně rychle, jako případné prolomení ATH. V podstatě se nyní jedná spíše o to, co z toho bude první. Zda nějaká dvojciferná vyhlídka dolů, nebo nové ATH.

Dominance Bitcoinu zašlapává alty do země

Hodlerům altcoinů však současný růst zatím přinesl jen málo radosti. Zejména pokud máte portfolio tvořené z větší část altcoiny, tak nyní paradoxně v době nejsilnějšího růstu od roku 2017 procházíte další náročnou zkouškou. Dominance Bitcoinu je dle CMC na 66 %. To je nejvíc od března tohoto roku a přibližně o 10 % více než v září. Většina altcoinů výrazně ztrácí. Dočkáme se v roce 2021 růstu altcoinů oproti Bitcoinu? Napište nám svůj názor do komentáře.

TIP: Mike Novogratz: 20 000 $ za Bitcoin Do Konce Roku (předpověď z července)

Závěr – 3leté maximum

Nové maximum od prosince 2017 v tuto chvíli činí 18 500 USD / BTC. Kapitalizace Bitcoinu má nové ATH a analytici se nedokážou shodnout, zda nás čeká nějaká dvojciferná korekce, nebo jediným prudkým pohybem smázneme dosavadní historické high. Zaklepe BTC na dvacítku? Nezbývá, než sledovat, co bude dál, a užit si tuto show.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *