Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Dnes bylo během hodiny vytvořeno 25 000 nových bitcoinových adres

Ve středu 18. 11. 2020 dosáhl průměrný počet bitcoinových adres vytvořených za jednu hodinu nejvyšší hodnoty od začátku roku 2018. Pozoruhodná čísla plynou z dat analytické společnosti Glassnode.

25 000 nových adres za hodinu

Věděli jste, kolik nových bitcoinových veřejných peněženek vzniká každý den? Jak plyne z údajů společnosti Glassnode, můžou to být stovky tisíc. Následující graf zobrazuje 24hodinový klouzavý průměr tvorby nových BTC adres za hodnu. Tento graf dnes lehce překročil 24 800 adres, čímž dosáhl přibližně tříletého maxima. Jelikož jde o průměrnou hodnotu, je tedy zřejmé, že nejméně jedna hodina musela být výše.

Počet nových BTC adres za hodinu (zdroj: Glassnode)

Srovnatelný počet nově vytvořených peněženek Bitcoin zaznamenal v polovině ledna 2018. Bylo to těsně poté, co cena BTC v prosinci 2017 dosáhla svého historického maxima 20 000 USD za jednotku. Toto číslo však nelze s jistotou interpretovat jako nával nových investorů a hodlerů, protože kdololi si může vytvořit kolik adres chce. Určité zvýšení to přesto pravděpodobně značí.

Množství nenulových adres

Souvisejícím údajem je množství bitcoinových adres, na kterých je nějaký zůstatek. Těch v tuto chvíli existuje asi 32,5 milionů. Na grafu vidíme, že od prudkého propadu začátkem roku 2018 jejich počet neustále roste. Tato data ukazují na to, že s rostoucí cenou stoupá teké využití sítě a velmi pravděpodobně i množství uživatelů

.

Počet nenulových bitcoinových adres (zdroj: Glassnode)

K tomuto údaji můžeme přidat ještě množství aktivních adres. V současné době jich v bitcoinové síti máme asi 850 tisíc. Zajímavé je, že ačkoli počet aktivních peněženek roste, na rozdíl od těch nenulových zatím nedosáhl historického maxima. Na co to ukazuje? Růst hodlerské komunity? Dost možná ano, protože právě peněženky hodlerů zůstávají dlouhodobě nedotčené.

TIP: Další den, další 3leté maximum pokořeno! Bitcoin se podíval na 18 500 dolarů za minci a kapitalizace má nové ATH

Závěr

Během dnešního dne bylo prolomeno historické maximum tržní kapitalizace Bitcoinu. Také jsme zaznamenali nové téměř 3leté cenové maximum, navíc doprovázené nejvyšší dominancí Bitcoinu od března. Kromě toho dnes nové bitcoinové adresy vznikaly tempem téměř 25 tisíc za hodinu. S rostoucí cenou pak mnozí kritici mění názor, přichází spousta nováčků a stoupá zájem o kryptoměny obecně. Současně s tím však přichází také větší množství podvodníků, kteří by kryptokomunitu rádi o její nenulové adresy připravili!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *