Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zakladatelé komunikačních společností Skype a Intercom hodlují BTC a kryptoměny

K nejnovějším vysoce úspěšným podnikatelům, kteří něco zajímavého zahlédli v lesku Bitcoinu a kryptoměn, patří Jaan Tallinn a Eoghan McCabe. Asi je neznáte, ale založili Skype a Intercom.

Jaan Tallinn – (spoluzakladatel) Skype

Estonský počítačový věděc Jaan Tallinn je spoluzodpovědný za vznik a vývoj online komunikačního programu Skype. V nedávném rozhovoru o sobě prozradil, že drží většinu svého majetku v kryptoměnách. O spoluzakladateli Skype pak také víme, že neváhá poskytnout velké částky v kryptu jako dary na výzkum umělé inteligence (AI).

skype

Kryptoměny Tallinn již dříve použil při konání dobra, třeba když jimi počátkem roku 2020 zaplatil statisícový charitativní dar. Příjemcem byla britská společnost Faculty, která se zabývá umělou inteligencí. Konkrétně šlo o dar BTC v hodnotě asi 316 000 USD na program zaměřený na rizika AI. Na stejný účel přitom navíc věnoval ETH za cca 434 000 $ v roce 2018.

Eoghan McCabe – (spoluzakladatel) Intercom

Také spoluzakladatel a předseda společnosti Intercom podporuje Bitcoin. Na svém Twitteru uvedl: Chtěl bych oznámit, že po letech fušování jsem pevně naskočil do Bitcoin vlaku a byl bych rád, kdyby všichni ostatní udělali totéž.”

O tom, že kryptoměna Bitcoin „vstupuje do mainstreamu” ho přesvědčil nedávný příchod institucí na kryptomarket. Eoghan McCabe nyní povzbuzuje ostatní, aby se přidali k hodlerům a podporuje HODL. Současně však uvádí, že jeho společnost zatím kryptoměnu nepříjme. Uvádí:

“Bohužel. Zákony fyziky velkých společností stanovují, že existují roky mezi okamžikem, kdy si zakladatel myslí, že je něco dobrý nápad, a mezi dobou, kdy jeho společnost jedná podle tohoto nápadu. Ale také si myslím, že Bitcoin pro nás zatím není vhodný.“

Spoluzakladatel největšího investičního fondu na světě změnil názor

„Asi mi něco uniká,” napsal na Twitteru zakladatel fondu Bridgewater Associates. Ray Dalio je kritikem Bitcoinu. Jeho dosavadní nedůvěra stále především na názoru, že BTC není dobrý jako uchovatel hodnoty, ani coby prostředek směny. Nyní tedy v ohromení nad jeho opět prudce rostoucí cenou poněkud otáčí a ptá se sám sebe i ostatních, co mu to jen ohledně krále kryptomarketu uniklo.

TIP: Další den, další 3leté maximum pokořeno! Bitcoin se podíval na 18 500 dolarů za minci a kapitalizace má nové ATH

Závěr

Růst ceny bude vždy tím nejdůležitějším fundamentem, který zvýší zájem a důvěru v Bitcoin a další kryptoměny. Podobných případů, kdy zajímavé a úspěšné osobnosti otevřeně vstupují do světa kryptoměn, bude jistě čím dál více. O některých z nich pro vás pravděpodobně opět napíšeme, zejména pokud kapitalizace BTC i celého kryptomarketu nadále v dlouhodobém měřítku poroste.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *