Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Burza Binance podala žalobu na Forbes za „falešný a zavádějící“ článek

Článek zveřejněný významným sdělovacím prostředkem se nelíbil burze Binance. Ta nyní Forbes a dva z jeho novinářů žaluje v americkém státě New Jersey.

Případ Forbes vs. Binance

V kryptosvětě se pořád něco děje. Jestli vás již nekonečný soudní spor mezi pozůstalými Dave Kleimana a samozvaným Satoshim Craigem Wrightem trochu nudil, tak nyní je tu žaloba na mediální společnost Forbes. Podala ji Binance, a to za článek, který prohlašuje za „falešný a zavádějící.“

Společnost Forbes a novináře Michaela del Castilla a Jasona Bretta burza viní z toho, že jí kromě pomluvy svým článkem způsobili materiální škody za miliony dolarů. Článek publikovaný 29. října pod názvem „Uniklý Tai Chi dokument..,” odhaluje údajné propracované schéma vyhýbání se regulátorům. Jde o schéma, které podle média burza použila k „úmyslnému oklamání regulačních orgánů“ ve Spojených státech. Binance to považuje za urážlivé a žádá pokutu i náhradu škody, kterou jí to údajně způsobilo.

Nepravdivý článek

Podle čínské burzy, která provozuje svou odnož Binance Binance.us ve Spojených státech, článek obsahuje řadu „nepravdivých, zavádějících a pomlouvačných prohlášení.“ Uvedla to v žalobě podané ve středu u okresního soudu Spojených států v New Jersey. Dále zde uvádí, že nevytvořila dokument “Tai Chi” a nikdy neprovedla režim v něm popsaný.

Narozdíl od zveřejněných informací v článku společnosti Forbes, Binance tvrdí, že Harry Zhou, údajný autor dokumentu “Tai Chi,” pro kryptoburzu nikdy nepracoval. Společnost se proto nejprve obrátila na Forbes s žádostí o stažení předmětného článku a formální omluvu. K tomu však nedošlo, přičemž hlavní komunikační ředitel časopisu později uvedl: „Stojíme si za svými zprávami.“

Mezi napadenými tvrzeními je pak také to, že „ředitel pro dodržování předpisů [Binance] Lim předtím poslal Forbesu e-mail s potvrzením, že Zhou [údajný autor dokumentu] byl zaměstnancem Binance.“

TIP: Majitelé burzy BitMEX čelí vážné obžalobě, která je bude stát víc než „kokosové ořechy;” Bittrex je vítán na Bermudách: Příběhy týdne

Největší burza „klame regulátory”

Citujeme z článku, pro který kryptoburza zažalovala autora: Binance Holdings Limited, největší světová burza kryptoměn, byla koncipována podle propracované podnikové struktury navržené tak, aby záměrně klamala regulační orgány a tajně profitovala z kryptoměnových investorů ve Spojených státech, podle dokumentu, který měl být vytvořen vedoucím pracovníkem a získán společností Forbes.”

Výrazem „entita Tai Chi” je pak v článku nazývána .US odnož burzy, která má údajně sloužit jako návnada pro regulátory

.

Na Forbes si došlápne Charles Harder

Již známe jméno právníka, který se případu ujme. Bude to zkušený obhájce celebrit Charles Harder. Vysoudil celkem 140 milionů dolarů pro Hulka Hogana (Terry Gene Bollea) v žalobě proti Gawker Media. Zastupoval Donalda J. Trumpa případu sexuálního obvinění pornohvězdy Stormy Daniels. Také například vysoudil 2,9 milionu dolarů a omluvu od společnosti Daily Mail, když tento bulvární deník naznačil něco ohledně služeb, které poskytovala Melania Trump.

TIP: Changpeng Zhao – Kdo je CZ a co víme o šéfovi přední kryptoburzy Binance

Závěr

Článek Forbesu, který spekuluje o nekalých praktikách krypto burzy Binance a vyhýbání se regulacím, může tuto společnost vyjít draho. Obecně pak celá věc jen ilustruje v USA rozšířenou rétoriku, která počítá s tím, že provozovat kryptoburzu je nějakým způsobem podezřelé a v podstatě se jakoby automaticky očekává nějaká forma porušení zákona.

Je však smutným příkladem nesprávného přístupu zákonodárců a různých komisí po celém světě, že zatímco je vyvíjen extrémní tlak na všechny slušné investory a společnosti snažící se fungovat v mezích zákona, jen málo úspěchů bylo dosaženo v neexistujícím či velmi chabém boji proti všudepřítomným podvodníkům, kteří každý den neúnavně útočí na kryptoinvestory. Berou na sebe jména celebrit, nabízejí bitcoiny zdarma, užasně lákavá zhodnocení, a kradou lidem jejich peníze.

KryptoHodler v současné době nemá jedinou informaci, která by svědčila o tom, že v této věci zákonodárci v Evropě či USA udělali víc, než že donutili každého, kdo investuje do kryptoměn, aby rozposlal své citlivé osobní údaje a dokumenty kterékoli společnosti, od které tato aktiva nakupuje (viz KYC). Pokud se u soudu prokáže, že byl daný článek skutečně nepravdivý a poškodil Binance, možná by Forbes mohl příště raději napsat o všech neřešených scamech, než začne obviňovat nějakou další burzu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *