Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Akcie PayPalu podporou BTC dosáhly ATH; Satoshi Labs hejtuje PayPal a ještě jednou PayPal: Příběhy týdne

Kryptohodler 21. 10 2020 informoval o zprávě, která zastínila nejen všechny ostatní zprávy tohoto týdne, ale možná i měsíce. Jsou tací, kteří dokonce prohlašují, že jde o zprávu roku. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě. Tentokrát se vše točí pouze a jen okolo PayPalu, který oznámil, že na svou několika stovkami miliony lidmi využívanou platformu přidá podporu Bitcoinu a několika dalších kryptoměn.

Zpráva měsíce – Oznámení PayPalu o podpoře kryptoměn

Akcie PayPalu na ATH

Wall Street se jednoznačně líbí Bitcoin a kryptoměny. Kdykoli nějaká společnost oznámí nákup Bitcoinu, nebo podporu kryptoměn, investoři reagují nadšením. Obrat jakékoli společnosti směrem k Bitcoinu se zpravidla projeví růstem ceny jejích akcií a totéž se nyní potvrzuje také u PayPalu. Platební gigant v den oznámení, že na svou platformu brzy přidá kryptoměny, zaznamenal ATH. Cena akcií prošla historickým maximem při ceně 212,38 USD a stanovila nové maximum cca 215 USD.

Rostl také Bitcoin

A Bitcoin rostl hodně, což je jednoznačně výsledkem tohoto obrovského fundamentu. Kdo si myslí, že za růstem tentokrát stojí nějaké “šarlatánské analýzy,” tak je na omylu. Pro Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash je zpráva o tom, že je přidá platební gigant se stovkami milionů uživatelů, zcela nepochybně velmi bullish zpráva a růst těchto kryptoměn, který to okamžitě vyvolalo, to jen dokazuje.

Lehkou dávkou ironie pak je, že po oznámení PayPalu, že přidá Bitcoin, ho krátce poté Bitcoin překonal v tržní kapitalizaci.

PayPalu
(Zdroj: Assetdash)

TIP: Bitcoin po 7% pumpě zaútočil na 16měsíční cenová maxima: Otevře se cesta k ATH?

Každý nadšení nesdílí

Crypto analytik PlanB krátce po zveřejnění novinky tweetoval, že zákazníci nebudou moci převést svá digitální aktiva mimo PayPal na základě stránky s  často kladenými dotazy na webu společnosti. Satoshi Labs, společnost stojící za českou kryptopeněženkou Trezor, na svém blogu zveřejňuje důvody „proč byste neměli používat Paypal pro Bitcoin.” Pokukazují na příležitostné „zmrazení finančních prostředků uživatelů a cenzurování plateb.”

Dále uvádí:

„Až do nedávné doby byl PayPal anti-krypto. V roce 2018 označil bývalý generální ředitel Bill Harris Bitcoin za „největší podvod vůbec.“ Co se tedy změnilo? Tento náhlý obrat je povzbudivý, zejména proto, že soukromé společnosti jako MicroStrategy a Square vydávají grandiózní oznámení o své vlastní diverzifikaci do kryptoměn. Měla by je komunita přijmout s otevřenou náručí? Koneckonců, toto je začátek masové adopce, na kterou jsme všichni čekali, že?

Když zavedená značka, jako je PayPal, začne prodávat Bitcoin, není to pravděpodobně proto, že by chtěla podpořit zdravé přijetí. […] Na jedné straně bude služba zcela custody, což znamená, že uživatelé nebudou mít klíč ke svým vlastním mincím, na druhé straně mají v úmyslu „poskytnout držitelům účtu vzdělávací obsah, který jim pomůže porozumět ekosystému kryptoměn.“ Představa, že by někdo informovaný ohledně Bitcoinu souhlasil s nedržením svých soukromých klíčů, může naznačovat, že tento vzdělávací obsah přehlíží základní pravidlo, které zní: Not your keys; not your coins [když nevlastníte klíče, nevlastníte krypto].”

Co přesně PayPal uvádí?

PayPal ve svých podmínkách

zveřejnil, že zatím bude krypto k dispozici v USA a v polovině 2021 plánuje rozšíření této služby na globální trhy. Dále uvádí: Oznámili jsme, že uživatelé PayPalu v USA mohou nakupovat, prodávat a držet vybrané kryptoměny přímo přes PayPal pomocí svého účtu Cash nebo Cash Plus. […] Směnný kurz může zahrnovat odhadovaný spread ve výši poloviny jednoho procenta (0,50%), avšak za předpokladu, že skutečné rozpětí může být na základě tržních podmínek vyšší nebo nižší.”

Co se týče toho, zda bude možné pomocí kryptoměny platit, posílat krypto na PayPal a z něj, společnost uvádí:

„V tuto chvíli nemůžete používat crypto jako způsob platby nebo posílání peněz na PayPal. […] V současné době můžete na svém účtu držet pouze kryptoměnu, kterou zakoupíte na PayPalu. Kryptoměnu ve vašem účtu navíc nelze převést na jiné účty na PayPal ani mimo něj. […] Vlastníte kryptoměnu, kterou kupujete na PayPalu, ale nebude vám poskytnut soukromý klíč. V případě, že vás zajímá, co to je, soukromý klíč je tajný kód osob pro přístup a správu jejich kryptoměny. Když ho ztratí, někdo jim ho odcizí nebo dokonce zapomenou, tak se ke své kryptoměně už nikdy nedostanou – samo o sobě dost riskantní. Pokud se můžete přihlásit ke svému účtu PayPal, budete mít přístup ke kryptoměnovému zůstatku, který držíte.”

Facebook má smůlu

Jistě si pamatujete, že jste mezi členy asociace Libra – kryptoměny od Facebooku – mohli najít mimo jiné také název PayPalu, jakožto jednoho ze zakládajících členů. Společnost však z asociace vystoupila a jako důvod uvedla, že si nepřeje, aby regulační tlak na Libru zasáhl do jejich podnikání. Můžeme si připomenout slova amerického kongresmana Warrena Davidsona, který zhruba před rokem řekl, že by byl mnohem lepší nápad, kdyby Facebook zapomenul na Libru a raději na svou platformu přidal Bitcoin.

O rok později přichází zpráva od PayPalu, který se rozhodl, že přesně tohle udělá. Společnost ze začátku přidá Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Nicméně nejméně ze začátku neumožní svým zákazníkům žádné kryptoplatby, žádné převody, výběry ani vklady kryptoměn a nic podobného. Přesto je pravda, že každý má nadále svobodnou volbu a může to kdykoli udělat, pakliže si kryptoměnu zakoupí mimo tuto platformu.

PayPalu se musí nechat, že tímto krokem významným způsobem napomůže rozšířit kryptoměny do světa. Zvýší povědomí, přiblíži kryptoměny lidem a ti se pak sami můžou svobodně rozhodnout, zda zůstanou jen u jedné platformy, nebo si vyzkouší vlastnit Bitcoin přímo. Našim úkolem pak bude, abychom vám všem vždy poskytli co nejlepší informace a návody, jak to můžete udělat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *