Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Na Sibiři je největší světová rezerva zlata – 40 mil. uncí zde čeká na vytěžení

Bitcoin má oproti zlatu několik výhod. Jendou z těchto výhod je přesně stanovená celková nabídka (21 mil. mincí), ve spojení s naprogramovanou plynulou produkcí.  Těžba zlata naopak kolísá podle tržní ceny drahého kovu a když se najde nové ložisko, může to nečekaně zvýšit celkovou zásobu zlata. Právě růst ceny v roce 2020 motivuje těžební společnosti, aby zvýšily své úsilí.

40 milionů uncí zlata

Polyus PJSC, největší ruský producent zlata, uvedl, že jeho zlatý důl “Sukhoi Log” na Sibiři má největší nevytěžené rezervy zlata na světě. Ukázal to nedávný audit.

Generální ředitel společnosti Pavel Grachev uvedl, že Suchoj Log má 40 milionů uncí prokázaných zásob, měřeno mezinárodními standardy JORC, s průměrným obsahem zlata 2,3 gramů na tunu. A dodává: „Odhad rezerv je důležitým milníkem ve vývoji dolu.”

Nový objev?

V tomto případě nešlo o nějaký nový objev či nález, jak některá média uvádějí. Ne! Tohle není nějaký nenadálý objev nového zlata, který by se měl zanedlouho projevit nečekaným zvýšením nabídky, což by v tržním prostředí zákonitě skončilo tlakem na pokles ceny.

Jak informoval Bloomberg, Suchojský log, který se nachází v izolované irkutské oblasti Sibiře, byl objeven sovětskými geology v roce 1961 a studován v 70. letech. Ruská vláda dlouho uvažovala o vytěžení, resp. o tom, jak s ložiskem naloží. Nakonec jej v roce 2017 prodala v aukci společnosti Polyus a státnímu partnerovi, který těžařská společnost později odkoupila.

Samotná těžba však nezačne ihned. Polyus od začátku roku provádí výzkum a do konce roku pak má být připravena studie předběžné proveditelnosti. Již dříve také uvedl, že náklady mohou dosáhnout 2,5 miliardy dolarů, přičemž očekávaná roční produkce dosáhne zhruba 1,6 milionu uncí. Od chvíle, kdy společnost důl koupila, vzrostla cena zlata asi o 60 %.

TIP: Robert Kiyosaki: Zlato a stříbro jsou peníze od Boha a Bitcoin leží mimo systém

Závěr

Oproti původně odhadovaným 63 milionům uncí se po auditu ukázalo, že se v sibiřském dole zakoupeném v roce 2017 společností Polyus nachází o 4 miliony potvrzených uncí zlata více. Toto číslo by ještě mohlo vzrůst, po dalších sériích vrtů a studií.

„Chceme ukázat, že projekt této kvality a rozsahu může a měl by být proveden s přihlédnutím k nejlepším environmentálním standardům, a to i přes obtížně dostupné místo,” uzavírá Grachev.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *